В Ужгороді стартував яскравий фестиваль «Чеські дні на Закарпатті – 2019»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 6 вересня цього року, на площі Народній в Ужгороді відбулося урочисте відкриття яскравого, колоритного ІІ –го фестивалю «Чеські дні на Закарпатті». Із насиченою культурною, гастрономічною та презентаційною програмою захід триватиме три дні. Як підмітили його організатори, три дні площа Народна в Ужгороді стане острівцем Чехії в Україні.

Участь у заході взяли: голова облради Михайло Рівіс, голова ОДА Ігор Бондаренко, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, депутат облради Мирослав Білецький, сенатори Парламенту Чеської Республіки, дипломати, митці та громадськість краю.
Зокрема, чеську сторону представляли: Надзвичайний і Повноважний посол ЧР в Україні Радек Матула, заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Хорнік, Генеральний консули ЧР у Львові Павел Пешек, заступник гетьмана Устецького краю Зденєк Матоуш, директор Чеського дому в Ужгороді Павел Мусіл та ін.

На головній фестивальній сцені – посадовці, гості та запрошені. Окремі з них виголосили вітальні промови.
Радек Матула у своєму виступі зазначив, що Україна – великий дружній партнер не тільки у сфері економіки, а й у сфері народних звичаїв і традицій. А Закарпаття багато чехів розглядають як привабливий туристичний регіон. Тож зміцнюючи співробітництво між регіонами, міцнітиме й дружба між братніми народами.

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив, що «сьогодні вдруге святкуємо фестиваль «Чеські дні на Закарпатті» і влада краю, депутатський корпус облради працюють над тим, аби він став традиційним». Та висловив слова вдячності за підтримку фестивалю Надзвичайному і Повноважному Послу ЧР в Україні Радеку Матулі, гетьману Устецького краю Олдріджу Бубенічку, всім дотичним до проведення цього святкового дійства. За його словами, знаковим є те, що нині на свято завітали поважні чеські сенатори. Це говорить про те, що для Чехії Закарпаття й надалі є у пріоритеті щодо розвитку економічних, соціальних і культурних взаємозв’язків.

Ігор Бондаренко відзначив, що протягом багатьох років добросусідські відносини з Чехією є ефективними, взаємовигідними, отож їх необхідно зміцнювати і розвивати.

Богдан Андріїв згадав, що площа Народна спроектована у минулому столітті знаменитим чеським архітектором Франтішеком Крупкою. Сьогодні вона є улюбленим місцем відпочинку для містян та гостей обласного центру, тож фестиваль також матиме багато любові від людей.

Заступник гетьмана Устецького краю Зденєк Матоуш підкреслив, що Устецький край є натхненником цього свята, тож і надалі підтримуватиме його. Відзначив важливість співпраці із Закарпаттям та щирість у партнерстві. Минулоріч Устецький край подарував спецобладнання для пожежників нашого краю, а цьогоріч підготував подарунок для обласної дитячої лікарні у м. Мукачево – карету швидкої допомоги. Символічний ключ від автомобіля передав першим керівникам Закарпаття.

На цій оптимістичній ноті керівники краю й міста разом із гостями пішли оглянути локації. Упродовж трьох днів чеські гості залюбки демонструватимуть продукцію чеських компаній, колоритну чеську культуру, частуватимуть запашною кухнею, смачним пивом від відомих пивоварів, увічливим обслуговуванням і приємним товариством. Буде багато веселощі, забав, аніматорів, живих скульптур, музичних і спортивних виступів і вогневі шоу. І традиційна ретро –листівка.

Отже, тогорічний зачин таки вдався. На славу!

Виконавчий апарат облради