17 вересня 2019

В Ужгороді урочисто відкрито колоритний фестиваль «hUNGary Fest”

субота, 7 вересня 2019, 18:13

Уже втретє на Закарпатті проходить унікальний гастрономічно-культурний фестиваль «hUNGary Fest”, започаткований Генеральним консульством Угорщини у м. Ужгород. Його мета – ознайомлення краян із культурою, народним мистецтвом і традиційною угорською кухнею.

Сьогодні, 7 вересня, перед будівлею Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород і відбулося його урочисте відкриття.

Серед гостей і запрошених: голова облради Михайло Рівіс, заступник голови ОДА Ярослав Галас, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова Демократичної партії угорців Ласло Зубанич, депутати різних рівнів, дипломати, митці, винороби.

На правах господаря відкрив захід Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, який звернувся до присутніх угорською та українською мовами, наголосивши: «На фестивалі ви матимете нагоду скуштувати традиційні страви угорської кухні, напої, а також побачити насичену культурну програму». Михайло Рівіс зауважив, що цього дня містяни та гості Ужгорода мають унікальну можливість – поїсти угорський бограч чи «кюртош калач» та перейти на площу Народну на фестиваль «Чеських днів» і випити чеського пива: «Це ще раз показує нам мультикультурність Закарпаття та говорить про те, що ми жили, живемо й будемо жити в мирі й злагоді ще багато віків». За словами Ярослава Галаса, цей фестиваль зумів стати однією із туристичних родзинок міста, а Богдан Андріїв запропонував наступний «hUNGary Fest» провести на відремонтованій площі Шандора Петефі, шо було схвально сприйнято присутніми.

Окрім насиченої музичної програми, тут упродовж двох днів проводитимуть майстер-класи з ткацтва, в’язання гачком, різьби по дереву.

Для маленьких відвідувачів – різноманітні дитячі програм, ігри, танцювальні шоу тощо.

Виконавчий апарат облради