19 лютого 2020

В Ужгороді урочисто відзначили 60-у річницю Угорської революції та боротьбу за свободу

п`ятниця, 21 жовтня 2016, 09:20

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, голова ОДА Геннадій Москаль,  уповноважена прем’єр-міністра Угорщини Каталін Сілі, виконуючий обов’язки міського голови Ужгорода, перший заступник міського голови Іштван Цап, заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, голова Демократичної спілки Угорців в  Україні Ласло Зубанич, представники дипломатичних відомств та громадськість краю  взяли участь в урочистостях з нагоди 60-ї річниці Угорської революції та боротьби за свободу 1956 року.

Наголошувалося, що мужністю, подіями 1956 року угорський народ по праву гордиться. Вистачило десятиліття, щоб люди повстали проти ілюзії комунізму. Все почалося з мирної акції протесту угорської молоді, однак через жорстоке придушення з втручанням радянських військ, кілька днів кінця жовтня і початку листопада в 1956 році засвідчили всьом у світу, що угорський народ готовий на все заради свободи, демократії, вільного життя. Згадували і відгук на угорську революцію на Закарпатті. Так, тільки за офіційними даними в ужгородський в’язниці було розстріляно 4-ох учасників революції (за неофіційними – понад 50).

Угорські дипломати та урядовці, керівники Закарпаття та Ужгорода, представники угорських організацій нашого краю поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку на вулиці Ракоці та до меморіальної дошки на стіні установи Закарпатської установи виконання покарань відділу Державної пенітенціарної служби України на вулиці Довженка.