В Ужгороді урочисто відзначили День Державного Прапора та 28-му річницю Незалежності України

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 23 серпня, в обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці Дня Незалежності України. Урочисті заходи розпочалися на площі Народній. Традиційно, із самого ранку, біля флагштока несли варту військові Національної гвардії у парадному обмундируванні зі зброєю.

Розпочалася церемонія святкування підняттям Державного прапору України під мелодію Державного гімну у виконанні військового духового оркестру, у присутності керівників області і міста, дипломатів, представників культури і науки, політичних партій та об’єднань громадян, духовенства, мешканців і гостей нашого краю.

Продовжилася урочистості покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, під звуки мелодій «Заповіту» та «Ой, у лузі червона калина», у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського хору.

Із розгорнутим 100-метровим стягом, у ритмічному супроводі ансамблю барабанщиць Ужгородського коледжу культури і мистецтв, святкова хода попрямувала до пам’ятника президенту Карпатської України Августину Волошину.

На набережній Незалежності поклали квіти до пам’ятника Августину Волошину, прозвучав Гімн України, затим урочиста колона вирушила на площу Театральну, де ведучий продекламував інформацію про національний символ – Державний прапор України.

Урочистості продовжилися святковим концертом в обласній філармонії.

Завтра, 24 серпня, усі бажаючі матимуть змогу разом із Заслуженим академічним  Закарпатським хором зустріти світанок Дня Незалежності. Цьогорічна урочиста ранішня молитва за Україну відбудеться на площі ім. А.Бачинського біля Ужгородського Хрестовоздвиженського греко-католицького кафедрального собору.

Виконавчий апарат обради