В Ужгороді в неділю відзначали День чеського побратимства

Print Friendly, PDF & Email

Для святкування Дня побратимства Ужгорода та чеського міста Їглава в обласний центр Закарпаття прибула ціла «делегація» іноземних гостей – усього близько 100 осіб.

Розпочались святкування урочистим покладанням квітів до пам’ятника Томашу Масарику. Звідси чесько-українська делегація під величезними прапорами обох країн вирушила пішою ходою набережною Незалежності до пам’ятника Августину Волошину, до якого також було покладено квіти.

Потому урочисто й офіційно було відкрито встановлену напередодні скульптурку бравого вояки Швейка. Презентували його громадськості автор «міні»-Швейка, скульптор Михайло Колодко й Ріхард Гашек – онук Ярослава Гашека, автора книги про найвідомішого чеського літературного героя.

Відтак, святкування перемістились до річки Уж, де воно отримало дещо «спортивний» акцент. Так, дві команди – українська і чеська – мірялись силою і спритністю у так званих “пивних” спортивних змаганнях. Спочатку перетягували діжку з пивом через Уж (перемогла команда українців), затим – командно переправляли діжку з пивом з одного берега річки на інший (перемога лишилась за чехами). Оскільки ж за результатами змагань рахунок звівся до «нічиєї», то, отримавши призові жетони, українці з чехами вже разом обмінювали їх на площі Театральній на пиво і, знову ж таки, разом, смакували хмільним напоєм.

Опісля відбулась офіційна церемонія зустрічі української та чеської делегацій у приміщенні Закарпатської обласної філармонії. Тим часом, на площі Театральній повним ходом йде підготовка до запланованого на вечір концерту чеського фолькового рок-гурту «Divokej Bill».

Тетяна КашубаЗакарпаття онлайн