21 червня 2021

В Ужгороді відбувся II молитовний сніданок

Четвер, 3 червня 2021, 16:21

Сьогодні, 3 червня, в атріумі будівлі обласної ради відбувся другий Закарпатський молитовний сніданок, який організовано облдержадміністрацією. Насамперед Преосвященні Владики, Єпископи, керівники церковних об’єднань, представники влади, бізнесу, громадські діячі провели спільну міжконфесійну молитву за закінчення пандемії коронавірусу, за усіх медичних працівників, а також за зцілення хворих.

Серед представників обласної влади – в.п. голови обласної ради Андрій Шекета, заступник голови ради Денис Ман, голова облдержадміністрації Анатолій Полосков, його заступник, депутат обласної ради Петро Добромільський, депутати облради Микола Сличко та Василь Демʼянчук, який очолює депутатську групу в обласній раді «Міжфракційне депутатське об’єднання «За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Закарпатської області», а також інші посадовці.

У духовних звертаннях до Всевишнього звучали прохання про мир у нашій державі, наміри за відродження суспільної свідомості, поліпшення добробуту закарпатців, благословення і взаєморозуміння між усіма гілками влади, зміцнення міжконфесійних відносин як чинника стабільності.

Із вітальним словом до присутніх звернувся голова Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття Зан-Фабіан Олександр, який розповів про традицію молитовного сніданку та роботу Міжконфесійної Ради. Відтак, секретар організації Гейдер Янош став модератором зустрічі.

Духовні отці згадували як важко переживали рік пандемії, коли втратили багато друзів і знайомих, серед яких – єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, Владика Мілан Шашік, старший єпископ Української Євангельської Церкви Василь Райчинець. Присутні хвилиною мовчання вшанували їх памʼять та усіх загиблих героїв сьогодення…

Зустріч у такому форматі – вчергове підтвердила відкритість влади і духівництва до спільної праці, готовність ділитися досвідом та напрацюваннями і всіляко підтримувати один одного, зберігаючи власну ідентичність та покликання. Саме завдяки конструктивному діалогу – присутня толерантність у міжконфесійних відносинах на теренах  Закарпаття. Це сприяє укріпленню високої духовності, утвердженню християнських цінностей, вихованню у молоді найвищих ідеалів гуманізму, патріотизму та любові.

Пресслужба облради