В Ужгороді відбувся круглий стіл присвячений Міжнародному дню захисту прав жінок і міжнародного миру

Print Friendly, PDF & Email

У четвер, 4 березня, В Ужгороді відбулося засідання за круглим столом на тему: «Вплив жінок і дівчат на прийняття рішень: досвід та виклики у Закарпатській області». Захід, присвячений Міжнародному дню захисту прав жінок і міжнародного миру, відбувся у конференц-залі ГУНП в Закарпатській області. Окремі учасники долучилися до дискусії за допомогою онлайн-зв’язку.

Участь у роботі заходу взяли: заступник голови облради Денис Ман та керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник голови ОДА Ольга Травіна, а також Голова Спілки жінок України Леокадія Герасименко, керівник Центру гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій , представники громадських організацій області та жінки-депутатки обласної ради.

Звертаючись до присутніх Денис Ман насамперед привітав усіх із святом, наголосив на важливості ролі жінки у нашому суспільстві, народному господарстві, а такі галузі як освіта, медицина, легка промисловість взагалі тримаються на ніжних тендітних жіночих плечах. Мирослава Ливч серед іншого зазначила, що «закарпатки успішно співпрацюють із органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, соціальними службами, закладами освіти, підприємствами, об’єднаннями громадян. Чимало їх увійшло у ради різних рівні, де виступають серйозними лобістами питань щодо сталого розвитку краю, очолюють постійні депутатські комісії, ОТГ та ін. Приміром, в обласній раді восьмого скликання – 14 жінок – депутатів. Стільки в обласній раді ще не було! Серед них маю честь бути і я. Всі вони – високоосвічені, самодостатні представниці самоврядних громад, а це – юристи, медики, економісти, освітяни, інженери, журналісти. Їм довіряють, їх люблять, ними пишаються. І я знаю, що кожне рішення облради вони обмірковують і зважують на позитивний результат. І я впевнена, що вони – гідний приклад для наслідування.»

У ході засідання, зокрема, обговорили питання: чи збільшилося представництво жінок у радах за результатами виборів 2020 року?; чи змінилося життя жінок-переселенок у Закарпатській області після отримання права голосу на місцевих виборах?; про посилення інституційних механізмів співпраці та взаємодії органів, установ і закладів щодо підвищення ефективності допомоги постраждалим від домашнього насильства. Пропозиції щодо визначення пріоритетів регіональної стратегії гендернозумовленому насильству тощо.