В Ужгороді відзначили 33 – ю річницю Чорнобильської катастрофи

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 26 квітня, в Ужгороді відбулося засідання круглого столу, приуроченого 33-ї річниці з дня Чорнобильської катастрофи за участі представників обласної влади, громадських організацій краю та мас-медіа.

 Серед них – в.п. голови облради Йосип Борто та в.о. голови облдержадміністрації Ярослав Галас.

Традиційно присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих чорнобильців-ліквідаторів, у їх числі – понад дві тисячі закарпатців. Відтак посадовці виступили з промовами, а чорнобильці обговорили наболілі питання.

Відкриваючи засідання, Ярослав Галас зазначив, що 33 роки тому в Україні сталася техногенна катастрофа, що змінила довкілля та долі людей. Майже три з половиною мільйони осіб постраждали від катастрофи та її наслідків.

Йосип Борто насамперед від усього депутатського корпусу краю та від себе особисто щиросердечно подякував присутнім ліквідаторам, а в їх особі всім  краянам, які працювали у зоні катастрофи, щоб зупинити  її наслідки. Серед них –медики, правоохоронці, пожежники, будівельники, шляховики, транспортники, спеціалісти інших сфер і структур добровільно пішли на боротьбу з атомом на аварійному блоці і навколо нього. Та побажав присутнім міцного здоров’я, добра, миру і Божої благодаті.

– Жителі Закарпаття були в числі ліквідаторів. І вони з честю виконали свої завдання та з гордо піднятою головою дивляться у вічі і тодішнім жителям Чорнобильської зони, і їхнім нащадкам. Бо зробили все можливе, щоб допомогти їм у ті важкі дні. Сьогодні ми вклоняємось всім, хто загинув від нечуваного опромінення в перші дні і місяці аварії. Та тим, хто постраждав від нього пізніше, – наголосив Й.Борто, додавщи, що водночас наші устремління повинні бути націлені на щасливе, мирне життя.

Про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розповів директор департаменту соцзахисту населення ОДА  Михайло Петрішко, а т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА  Тетяна Міцьо – про стан надання медичної допомоги та оздоровлення цієї категорії громадян. Голова Громадської організації «Союз Чорнобиль України» Василь Угрин  у ході виступу серед іншого зосередив увагу керівників районних організацій щодо необхідності приведення у відповідність документів організацій.

Відтак усі учасники засідання круглого столу разом із заступниками Ужгородського міського голови Олександром Білаком та Ігорем Фартушком взяли участь у мітингу –реквієм, який відбувся  на площі Дружби народів в Ужгороді, де  поклали квіти до підніжжя монументу  та вшанували пам’ять загиблих і жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

Прес-служба облради