В Ужгороді вручили обласні премії у галузі літератури і мистецтва за 2019 рік

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 26 червня, у переддень Дня Конституції України в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося двадцять четверте урочисте вручення обласних премій у галузі культури і мистецтва за 2019 рік. Зокрема, у галузі літератури – премія імені  Федора Потушняка, у галузі музичного та виконавського мистецтва – імені Дезидерія Задора, у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, у галузі театрального мистецтва – імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв, а також у галузі хореографічного мистецтва – імені  Клари Балог.

Завітали на яскраве святкове дійство голова ОДА Олексій Петров і заступник голови – Ольга Травіна, заступник голови облради Петро Грицик і радник голови –  Олександр Білак, голови крайових організації творчих спілок України, представники конкурсних комісій  та інші.

Оркестр «Яма»  Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв виконав підготовлені музичні номери,  а наймолодша учасниця заходу Кіра Касинець прочитала вірш Ліни Костенко.

Традиційно посадовці, лауреати та запрошені виголосили промови.

Петро Грицик від імені голови облради Михайла Рівіса, депутатів обласної ради та від себе особисто щиро привітав лауреатів, відзначив їх вагому роль в утвердженні високого мистецтва, культурних цінностей, збереженні історичної пам’яті нашого народу, його унікальності.

–  Конкурсна комісія провела велику роботу, низку засідань. Адже всі подані роботи заслуговували гарної оцінки, тож визначатися із переможцями було непросто, – наголосив П.Грицик, додавши, що нинішні лауреати гідно і натхненно продовжують велику  справу попередників у галузі літератури і мистецтва, несуть добру думку про рідний край, отчий дім і нашу Україну. Її красою захоплюються у цілому світі, а для наших митців – це джерело натхнення, успіху і слави. На завершення побажав усім присутнім міцного здоров’я, а лауреатам – подальших успіхів у творчості, наснаги та мирного неба.

Відтак  Олексій Петров і Петро Грицик виконали приємну місію і вручили  29  дипломів лауреатам обласних премії у галузі літератури і мистецтва за 2019 рік. Розмір премій склав 10 тисяч гривень для кожного лауреата та 15 тисяч гривень – у колективних номінаціях.

Присутні мали змогу оглянути роботи художників, ознайомитись із книгами та працями літераторів, музикознавців, фольклористів і театрознавців.

   Пресслужба облради