В Ужгороді вшанували 65-у річницю Угорської революції 1956 року

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 22 жовтня, з нагоди вшанування 65-ї річниці Угорської революції 1956 року у Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі відбулася урочиста програма.
 
На запрошення Генерального консульства Угорщини у м. Ужгороді Йожефа Бачкаї, який відкрив зібрання, участь у заході узяли: в.п. голови облради Василь Іванчо, голова облдержадміністрації Анатолій Полосков, депутати обласної ради – Ільдіко Орос, Гейза Гулачі, Лівія Балог, дипломати, представники громадських організацій та інші гості.

 
У своїй вітальній промові Василь Іванчо щиро побажав дружньому угорському народу миру, добробуту і розквіту та серед іншого зазначив, що трагічні події, які розпочалися 23 жовтня 1956 року у Будапешті, залишили глибокий слід у світовій історії. «Нині, співставляючи події: будапештські і Революцію Гідності у Києві, ми можемо говорити про те, що і угорці у далекому, 1956 році, і українці у недавньому, 2014 -заявляли про прагнення бути вільними та змінити життя на краще! І, як тоді, загинуло сто угорських демонстрантів, так і у Києві 18-20 лютого 2014 року полягло сто протестувальників – Небесна Сотня… Бо прагнули бути вільними і самостійними!
А Незалежність, як відомо, виборюється – її ніхто не дарує. Такі протестні виступи в усі часи були важливими історичними періодами, духовно об’єднували народи, які братньо підтримували один одного та надавали будь-яку допомогу. І нині таке дружнє плече Угорщини відчуваємо ми – українці. Адже боротьба нашого народу за свободу, європейський вибір триває й досі. Упродовж семи років Україна змушена захищати свою територіальну цілісність і суверенітет», – підсумував Василь Васильович.
 
Посадовець наголосив на тому, що представники угорської спільноти краю разом із іншими воїнами дотепер захищають східні кордони України…
 
Святкову програму продовжив триразовий чемпіон світу танцювальний ансамбль «4 for Dance» з Угорщини.