19 вересня 2021

В Ужгороді вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

Середа, 20 лютого 2019, 16:28

Сьогодні, 20 лютого, в обласному центрі Закарпаття на площі Народній біля пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України громадськість краю вшанувала національний подвиг учасників Революції гідності та увічнила пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Вп’яте наша держава згадує трагічні дні, коли протистояння між українським народом й тодішнім режимом досягло свого апогею, та вшановує пам’ять тих, хто віддав своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи право на європейське майбутнє нашої країни. Загалом, із  січня по лютий 2014 року, на Євромайдані у Києві, під час масових акцій загинуло більше ста патріотів. Їх імена викарбовано на меморіалі борців за українську Незалежність – Героїв Небесної Сотні.

Схилити голови та вшанувати Героїв прийшли очільники Закарпаття – голова обласної ради Михайло Рівіс та голова ОДА Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керівники правоохоронних, фіскальних і контролюючих структур, громадські діячі, студентська молодь, представники мас-медіа, духовенство, піднісши запалені лампадки до пам’ятного знаку.

Під звуки мелодії «Пливе кача…», що стала українським народним реквіємом, учасники заходу вклонилися низько пам’яті і подвигу загиблих патріотів, які борючись за право українців на гідне життя, змінили хід історії нашої держави.

Прес-служба Закарпатської облради