В Ужгороді вихованцям дитбудинків показали майстер-клас як виготовляти закарпатську ляльку

Print Friendly, PDF & Email

31 травня на базі Ужгородського скансену відбувся майстер-клас «Традиційна закарпатська іграшка», приурочений Міжнародному дню захисту дітей. Захід організували департамент культури і Служба у справах дітей Закарпатської ОДА разом із обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Відтак крайові майстрині навчали основам виготовлення різноманітних традиційних іграшок вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей із різних куточків області, а також вихованців притулку для дітей Служби у справах дітей Закарпатської ОДА і Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Свято розпочалося з перегляду інтерактивної вистави “Лялькова забава”, яку виконали актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок “Бавка”. Цікаво розважали діток у різноманітних конкурсах та іграх.

З вітальною промовою до маленьких учасників заходу та їх вихователів звернувся запрошений на майстер-клас заступник голови Закарпатської облради Петро Грицик. Він наголосив на тому, що з датою 1 червня пов’язано багато подій, зокрема Міжнародний день захисту дітей  й початок літніх канікул у школярів. «Проблема захисту дітей у світі стоїть вже давно. На неї почали звертати увагу кілька століть тому. Щороку разом зі світовою спільнотою Міжнародний день захисту дітей відзначають і в Україні. Тож ця дата, насамперед, покликана привернути увагу громадськості до проблем і необхідності захисту прав підростаючого покоління. На превеликий жаль  й досі у деяких країнах світу, що розвиваються, є низка проблем пов’язаних із наданням дітлахам якісної освіти, виховання, медичних та соціальних послуг. У нашій державі таких проблем не існує. Ми, як представники держави разом із батьками робимо усе можливе, щоб забезпечити вам, діточки, комфортні умови для навчання, медичного обслуговування та усестороннього розвитку. Пам’ятайте: ви захищені законами нашої держави! Тож, від усього серця бажаю вам міцного здоров’я, великого щастя, здійснення усіх задумів і мрій! Радості вам, миру, відчуття захищеності та любові», – щиро промовив Петро Васильович.

Наприкінці заходу діти отримали подарунки від організаторів та мали змогу ознайомитися із експонатами  Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту.

Прес-служба Закарпатської облради