В ужгородському скансені з`явилося “Дерево пам`яті”

Print Friendly, PDF & Email

Символічне дерево з паперовими янголами, що символізують душі дітей встановили в ужгородському скансені в рамках акції “Розстріляні квіти”.
 
Таким чином в Ужгороді вшанували памʼять дітей, загиблих у результаті збройної агресії російської федерації проти України.
 
Захід відбувся на території Закарпатського музею народної архітектури та побуту обласної ради біля старовинних школи та церкви.
 
Голова Закарпатської ОДА-начальник ОВА Віктор Микита та голова Закарпатської облради Володимир Чубірко виступили з промовами, а далі разом з малечею повісили на Дерево Памʼяті паперових Янголів, які символізують душі загиблих дітей. Після чого присутні оглянули інсталяції арт-простору та виставку тематичних картин.
 
“На жаль, лихо під назвою війна торкнулося наших дітей, які стали янголами через божевільні імперські амбіції нинішнього фашиста, фюрера путіна і зграї його посіпак.
 
З початку повномасштабної війни станом на 2 червня 2023 року за даними Офісу генпрокурора в Україні загинуло 485 дітей…
 
Сьогодні у всіх нас перед очима одне з останніх фото – згорьованого дідуся в Деснянському районі Києва біля загиблої внучки. Від цієї картини холоне кров і стає важко дихати…
 
Але ми повинні вистояти. Стискаємо кулаки і продовжуємо боротися кожен на своєму місці…
 
Світла пам’ять загиблим янголятам. Співчуття рідним і близьким, які втратили найдорожчих. Конвертуємо горе в лють, а лють – у перемогу”, – сказав звертаючись до дітей та учасників дійства голова облради.
 
Захід організований Департаментом культури Закарпатської ОДА-ОВА за участю комунальних закладів: Закарпатського музею народної архітектури та побуту, Академії культури і мистецтв, Закарпатської академії мистецтв, Закарпатської обласної бібліотека для дітей та юнацтва, Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» та дитячої театральної студії «Бавка».
 
Довідково:
Щороку на 4 червня припадає День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Вперше відзначення відбулося у 2021 році. Він був запроваджений для ушанування пам’яті дітей, що загинули внаслідок російсько-української війни з 2014 року.