Вантажівки, протигази та продукти харчування: Височина надасть потужну гуманітарну підтримку Закарпаттю

Print Friendly, PDF & Email

Делегація Закарпатської обласної ради у рамках ділового візиту до Чеської Республіки побувала у Краї Височина. Гетьман Вітєзслав Шрек влаштував для українських депутатів ділову зустріч зі своїми колегами, представниками депутатського корпусу різних політичних партій ЧР. 
 
Учасники перемовин обговорили плани і реалізацію співпраці на цей рік. Війна внесла великі корективи, однак досягнуто домовленостей про те, що кошти, які мали піти на 10 попередньо погоджених проєктів із фондом «ВІЗА», буде перенесено на наступний рік. Наразі ж увага зосередиться на житлі для вимушених переселенців з подальшим його використанням у соціальних цілях.
 
Коротко про основні блоки домовленостей: 
Чеська сторона погодилася взяти участь у проєкті вартістю 6 млн. корун на ремонт приміщень гуртожитку одного з освітніх закладів Закарпатської обласної ради, аби туди переселити тимчасово переміщених осіб зі шкіл та спортивних залів області. Це дасть можливість покращити їхні умови проживання, а також з вересня розпочати навчальний процес для наших дітей і тих, хто зараз прибув із зони воєнних дій. Важливо, що партнери не вимагають дотримання умови співфінансування за принципом 50х50, враховуючи нашу складну ситуацію, і йдуть на величезні поступки. 
 
Домовилися про поставку 3 тисяч протигазів, які найближчим часом передадуть на Закарпаття для ДСНС-ників.  
 
Гетьман Вітєзслав Шрек дав слово посприяти тому, аби списані автомобілі від державних служб Краю Височина (вантажівки банків, пошти, автобуси соціальних установ, реанімобілі медичних закладів) могли потрапляти на Закарпатті поза конкурсом у якості гуманітарної допомоги. Ними ми зможемо підтримати наших бійців на Сході. 
 
Обговорили питання отримання Закарпаттям техніки для ремонтно-дорожніх робіт. 
 
Домовилися про постачання наступних цивільних гуманітарних вантажів: продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни. Вони швидко закінчуються у нас і колег із обласних рад постраждалих регіонах. Усі ці товари відправлятимуться у запланованому режимі.
 
За словами Володимира Чубірка, головний меседж від чеських партнерів, голови Сенату Парламенту Мілоша Вистрчіла і гетьмана Краю Височина Вітєзслава Шрека, у тому, що вони намагатимуся підтримувати Закарпаття у всьому, про що ми їх проситимемо. При цьому вони зазначають, що Чехія – демократична країна, і багато політиків дотримуються іншої позиції, на що мають право. Тим не менше спікер облради поділився спостереження після двох днів перебування в ЧР і зазначив, що на будівлях офіційних установ, житлових комплексах, кафе і магазинах зараз напевно більше синьо-жовтих прапорів, ніж символіки їхньої держави. «Дякуємо, Чехіє!» – написав він у своєму блозі на фейсбук. 
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради