Важливі екологічні виклики – на порядку денному депутатів обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Профільна комісія облради ініціює створення робочих груп з вивчення питання незаконного забору гравію із річок Закарпаття та поводження з твердими побутовими відходами.

Сьогодні, 15 грудня, за участю першого заступника голови Закарпатської облради Андрія Шекети відбулося засідання комісії з питань екології та використання природних ресурсів, яке провів її очільник Андрій Андріїв.

Серед профільних питань, які пропонуються до розгляду на черговій сесії – звернення до Міністерства довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України щодо вжиття заходів зі збереження Державного підприємства «Воловецьке лісове господарство», яке ініціює депутат обласної ради Мирослав Щербей; про затвердження проекту округу та зони санітарної охорони ділянки Косинського родовища, де розташована свердловина № 27 Т.; про затвердження проекту округу та зони санітарної охорони ділянки Косинського родовища, де розташована свердловина № 29 Т. Детально обговоривши ці питання, комісія вирішила їх підтримати та рекомендувати на розгляд, насамперед, президії, затим – у депутатській залі.

Депутат Степан Деркач озвучив своє депутатське звернення, яке стосується прохання екоактивістів допомогти врегулювати питання щодо самовільної рубки дерев та засмічення довкілля твердими побутовими відходами у с. Ділове Рахівського району. Також обласний обранець вкотре порушив питання самовільного забору піщано-гравійної суміші із русел річок краю. Він зазначив, що суміш незаконно забирається і вивозиться під виглядом розчищення русел річок. Депутат вивив це питання, тож пропонує створити робочу групу, до якої залучити представників профільної комісії, фахівців, екологів та водного господарства, з тим щоб конкретно вивчити проблематику на місцях та запобігти негативному впливу на довкілля області. Депутати підтримали таку слушну ініціативу, та водночас зауважили загалом про розчистку русел річок – як нагальну потребу з протипаводкових заходів.

Свої конструктивні пропозиції з обговорюваних питань та подальшого розгляду надали: Андрій Андріїв, Гейза Гулачі, Микола Дербак, Іван Савко та Василь Якубець.

Пресслужба Закарпатської облради