Важливі медичні питання обговорила профільна комісія обласної ради

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 18 червня, постійні комісії обласної ради розпочали розгляд питань третьої сесії обласної ради. Найперше своє засідання провела профільна комісія з питань охорони здоров’я під головуванням її очільниці Ольги Олексик.

Участь у засіданні взяли: заступник голови облради Денис Ман, Заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець, представники комісії Наталія Штефуца та Євген Мешко, керівники окремих структурних підрозділів ОДА та комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я області.

На порядку денному – профільні питання, зокрема, про погодження тарифів на платні медичні послуги комунальних некомерційних підприємств Закарпатської обласної ради: «Обласний медичний клінічний шкірно-венерологічний центр», «Обласний госпіталь ветеранів війни», «Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги». Із яких інформували представники цих підприємств та обґрунтовували необхідність ухвалення таких позицій з метою ефективного управління медзакладів.

Також на засіданні розглянули План розвитку КНП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани» Закарпатської обласної ради, який представив в.о. директора закладу Володимир Тетеря.

Заступник голови облради Денис Ман інформував про проєкт Плану розвитку комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської області в рамках прийнятої облрадою 20.05.2021 Концепції розвитку комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської області. Він зокрема, зазначив, що у пропозиціях, наданих медичними закладами є чіткі завдання, які потрібно виконати, а також ініціатива щодо закупівлі дороговартісного обладнання. «В обласній раді є ідея та опрацьовується механізм щодо залучення кредитних коштів на закупівлю медобладнання із тим, щоб одночасно підвищити конкурентоспроможність таких установ. Зокрема, такі пропозиції надійшли від усіх КНП краю. Разом із медичною комісію будемо вирішувати питання, щоб медичні підприємства були і конкурентними і, водночас, не були конкурентами одні одному. Ми повинні посилювати матеріальну базу, мати розуміння наявного кадрового потенціалу, який підсилити матеріальною базою, з тим, щоб наші установи не були гіршими ніж приватні заклади», – підкреслив Денис Миколайович.

Цей документ містить 9 розділів та разом із Концепцією повинні бути реалізовані до кінця 2025 року. Денис Миколайович підкреслив, що План розвитку комунальних некомерційних підприємств – це деталізація самої Концепції конкретними планами дій по кожному КНП.

 Окрім цього він ще буде обговорений із профільним департаментом ОДА задля вироблення спільної позиції та реалізації. Позаяк окремі пункти документу потребують узгодження, комісія вирішила узяти його до відома та рекомендувала доопрацювати.

Голова комісії Ольга Олексик серед іншого поінформувала про доцільність розроблення Регіональних заходів щодо подолання наслідків йоддефіциту в Закарпатській області.

Насамкінець члени комісії розглянули матеріали, які надійшли до постійної комісії.

Представники профільної медичної комісії, задля зміцнення та збереження здоров’я населення через нестачу в організмі людини вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів, запропонували звернутися до вищих органів влади щодо законодавчого врегулювання питання у сфері фортифікації борошна.

За результатами засідання комісії – рекомендовано доопрацювати відповідні матеріали в установленому порядку.

Пресслужба облради