Від дуплянки до smart-вулика: у Колочаві пройшов Карпатський фестиваль меду

Print Friendly, PDF & Email

У селі Колочава на Хустщині у рамках проєкту Асоціації ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні» відбувся Карпатський фестиваль меду.

На святкування до колочавців навідався голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, заступник голови Денис Ман, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутат обласної ради Василь Крулько та народний депутат від Хустщини Іван Крулько.

Гості фестивалю, який збігся у часі із Днем Колочави, відвідали створену у рамках згаданого проєкту, Карпатську школу бджільництва. Тут фахівець-бджоляр Василь Беца розповів про тонкощі бджолярства та його розвиток від дуплянки до smart-вулика.

Відтак — відвідали музей-скансен просто неба «Старе село», де зібрана історія Колочавського краю з його побутом, традиціями, троїстими музиками, частуванням місцевими смаколиками та колоритними танцями.

Свято продовжилося великим концертом та виставкою продуктів бджільництва у центрі Колочави.

«Дякую вам та селищному голові Василю Івановичу за свято, яке ви сьогодні організували. Проєкти, які реалізовуються у Колочаві, показують, що ми живемо у дуже унікальний час, коли можна поєднувати надбання, наприклад, у бджільництві 19 століття з сучасними технологіями, які дозволяють робити цю галузь більш ефективною. Дуже важливо, щоб люди, які це роблять, мали стимул і бажання. Станіслав Аржевітін, Василь Худинець та всі колочавці, які долучаються до розвитку села, якраз і є людьми, які живуть проєктами з розвитку села, за них вболівають і втілюють їх у життя…», — зазначив у вітальному слові з нагоди Карпатського фестивалю меду голова облради.

Олексій Петров також вручив Почесну грамоту Закарпатської обласної ради за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток громади колочавському сільському голові Василю Худинцю. А за вагомий внесок у розвиток бджільництва, збереження дослідження та популяризацію карпатської породи бджіл Грамотою обласної ради відзначено місцевого пасічника Василя Бецу.

«Як бджоли повертаються до вуликів, приносять мед, так бажаю усім колочавцям в усіх куточках світу – приїжджати до рідної Колочави, тут залишатися: у процвітаючій, багатій, щасливій громаді!» — у свою чергу привітала колочавців з нагоди фестивалю та Дня села виконавча директорка Асоціації ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” Галина Литвин.

Проєкт зі збереження бджолярства у Колочаві реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати-Укоаїна” спільно з громадською організацією  об’єднання пасічників Карпатська Еко Пасіка, Колочавською сільською радою, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia” за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.