- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Відсьогодні – руїни Солотвинських шахт досліджуватиме робот для подальшого планування комплексної системи моніторингу

У рамках заходів упровадження міжнародного проєкту «РЕВІТАЛ I», сьогодні у соляну шахту #9 занурили роботизоване обладнання, яке впроваджене науковцями Мішкольського університету. Робот здійснюватиме збір даних (аналіз, фотографування), котрі будуть використані для побудови плану дій щодо вирішення проблем та можливої реабілітації території тощо.

Занурившись на 450 метрів, робот фотографуватиме щосекунди у трьохвимірному зображенні, освітлення – лазерне та звичайне. Такий пристрій – єдиний у світі.

Відтак стане можливим виконання основного завдання проєкту – закласти основи процесу ревіталізації соляної шахти в смт Солотвино та прилеглої території, шляхом поглиблення транскордонного співробітництва.

Для цього функціонуватиме системний збір даних та створення на їх основі середньо- та довгострокової бази. Основне – такий комплексний аналіз можливий шляхом проведення досліджень та інших заходів (геологічних, геоморфологічних, гідрогеологічних, структурних та гідрологічних) для планування комплексної системи моніторингу. Це створить підгрунтя для відновлення зони шахт та сприятиме захисту регіону Верхньої Тиси. Ці заходи скеровані на управління колодязем та системою порожнин, а також на запобігання подальшому забрудненню води у майбутньому, що сприятиме скороченню екологічних ризиків у довгостроковій перспективі.

Пресслужба облради