Відбулося засідання комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР

Сьогодні, 18 травня, заступник голови Закарпатської облради Денис Ман та обласні депутати – Іван Синетар і Василь Крулько взяли участь у роботі обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проєктів), що можуть фінансуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Засідання провів голова облдержадміністрації Анатолій Полосков.

На порядку денному: розподіл залишку державного фонду регіонального розвитку у 2021 році. Зокрема, за проектами із пріоритету «Спортивна інфраструктура», відповідно до вимог Бюджетного кодексу не менше 10 відсотків від суми, що надається області в межах бюджетного року – повинна бути спрямована на розвиток спортивної інфраструктури.

Враховуючи попередні засідання комісії, після детальних обговорень, консультацій із Міністерством розвитку громад та територій України та представниками Ужгородської міської ради та Полянської ТГ погоджено спрямувати на дофінансування у 2021 році проєкт «Реконструкція з розширенням Полянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Полянської сільської ради Свалявського району Закарпатської області», загальною вартістю понад 43,9 млн грн (У 2021 році передбачатиметься  кошти ДФРР – 9,3 млн.грн, а тергромади – 4 млн.грн).

На засіданні також обговорили питання стосовно технічних завдань інвестиційних програм та проєктів Міністерством розвитку громад та територій України, відповідно до якого оголошується конкурсний відбір на 2022 рік. Зокрема, було визначено 10 технічних завдань конкурсного відбору проєктів. Серед них: розвиток мережі закладів загальної середньої освіти та покращення умов навчання дітей (через будівництво, реконструкцію, модернізацію закладів); розширення мережі закладів дошкільної освіти на території області; розвиток спортивної інфраструктури області; покращення якості надання медичних послуг шляхом покращення матеріально-технічної бази закладів сфери охорони здоров’я; розвиток туристичної інфраструктури області та ін.

Водночас за проханням члена комісії, заступника голови облради Дениса Мана, облдержадміністрація звернеться до профільного міністерства з проханням продовжити термін прийому проєктів на 2022 рік у зв’язку із технічними проблемами, пов’язаними із роботою онлайн –платформи.

Відтак, територіальні громади можуть подавати проєкти до участі у фінансуванні до 15 червня ц.р.

Довідково:
Розпорядженням КМУ від 12 квітня 2021 року №297-р Закарпатській області на 2021 рік затверджено перелік 9 інвестиційних проєктів, що реалізовуватимуться за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку на суму 155,2 млн грн.