Відбулося засідання Тимчасової контрольної комісії Закарпатської обласної ради з вивчення обґрунтованості тарифів на комунальні послуги для населення області

Print Friendly, PDF & Email

Окрім голови комісії Віктора Русина, участь у засіданні взяли голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, його заступник Денис Ман, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутати облради Йосип Борто, Петро Добромільський, Ярослав Шукаль, голова АТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило, директор ТзОВ «Закарпатгаз Збут» Людмила Сібулатова, начальник лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Віталій Лукіта, представники громадськості та ЗМІ.

Віктор Русин поінформував присутніх про листи, які надійшли на адресу комісії від АТ «Закарпатгаз», ТзОВ «Закарпатгаз Збут» та Міністерства Енрегетики України у відповідь на звернення Закарпатської облради до Президента та Верховної Ради України.

Члени комісії також констатували, що з часу попереднього засідання, в області повністю дотримано домовленості з газопостачальним підприємством про заборону відключення споживачів. За цей час на Закарпатті газ відключали лише через порушення вимог правил безпеки, за заявами абонентів та у зв’язку з аварійними роботами.

У ході засідання жителі Хустського раойону розповіли про факти вимагання працівниками АТ «Закарпатгаз» оплати за заміну лічильників газу. Водночас, Віталій Шатило заявив, що такі операції структура здійснює безкоштовно, тому попросив повідомляти АТ «Закарпатгаз» про такі випадки.

Голова Закарпатської обласної ради також попросив газовиків припинити практику надсилання абонентам листів із погрозами про відключення.

У разі порушення усіх вищезгаданих домовленостей члени комісії просять надсилати підтвердження таких фактів в Закарпатську обласну раду.

Через велику кількість запитань щодо високих газовтрат, які декларує АТ «Закарпатгаз», вирішено створити виїзну групу, яка наприкінці березня проведе відповідні заміри на газорозподільчих пунктах області.

Крім того, у зв’язку з систематичним ігноруванням запрошення на тимчасову контрольну комісію представника НКРЕКП на Закарпатті, голова обласної ради Олексій Петров пообіцяв звернутися до голови Комітету Верховної ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса з проханням зобов’язати представника цієї контролюючої структури відвідувати засідання ТКК.