У середу, 25 вересня, з участю голови облдержадміністрації Ігора Бондаренка відбулося засідання погоджувальної ради депутатських фракцій щодо порядку денного пленарного засідання 16-ої сесії облради.
Провів його голова облради Михайло Рівіс. Він коротко інформував про питання, які вносяться на розгляд депутатського корпусу у сесійну залу, серед яких – проект рішення щодо Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області, розроблений облдержадміністрацією та обговорений на нарадах, засіданнях профільних депутатських комісій, президії. Та висловив сподівання, що завтра у ході пленарного засідання 16-ої сесії облради «вдасться довести, що всі політичні сили, які є в обласній раді, готові і здатні працювати в інтересах краю та держави в цілому».
Своїм баченням поділилися: Йосип Борто, Мирослав Білецький, Олесандр Ледида, Олександр Кеменяш, Віктор Русин, Василь Губаль, Андрій Шекета, Олексій Баранюк, Василь Кошеля, Петро Грицик , Денис Ман. Вони відмічали, що необхідно узгодити всі фракційні пропозиції та ухвалити консолідоване рішення.
Йшлося і про фінансово неспроможні громади, які сьогодні, за словами депутатів, візьмуться за руки із спроможним сусідом, бо іншого виходу нема. Але бажання громад треба підтримувати. Лунали думки й про те, що слід пам’ятати про вимоги урядової Методики щодо ОТГ, а це – доступність, культурна та етнічна складова, згода громади.
Віктор Русин вніс пропозицію підтримати проект, внесений ОДА, а відтак економічно спроможні громади, які заявлять про бажання об’єднуватися чи мають позитивні висновки ‒ підтримувати шляхом внесення змін до Перспективного плану, але важливо рухатись уперед. Адже Мінрегіон, розглядаючи ухвалений Перспективний план, аналізуватиме кожну ОТГ на відповідність вимогам Методики, у т.ч. й фінансову спромогу.
Михайло Рівіс запропонував: проект рішення Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області, внесений облдержадміністрацією, розглянути на пленарному засіданні 16-ій сесії та у ході розгляду проголосувати кожну ініціативу, озвучену фракціями в залі. Після жвавої дискусії було прийнято рішення підтримати ініціативу голови облради.
За словами М.Рівіса, врахувавши практичні реалії щодо прагнень до об’єднання, ми, як мовиться, «на виході» можемо отримати не 54 ОТГ, а більше чи навпаки – менше. Все залежатиме від того, у якої громади є більше шансів. А депутати однозначно за те, аби громади об’єднувались у намірах розбудовувати самоврядні території та гідне життя в них.
Виконавчий апарат облради