- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Відбулися чергові річні загальні збори Європейського об’єднання ТИСА (ЄОТС ТИСА)

У вівторок, 10 березня 2020 року в угорському місті Ніредьгаза відбулися чергові річні загальні збори Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА).

Керівник Об’єднання – голова загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) Оскар Шестак на початку зібрання привітав присутніх офіційних представників ЄОТС ТИСА, а саме співголову Об’єднання, голову Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, засновника – мера м.Кішварда Тібора Лелесі, директора та заступника директора ЄОТС ТИСА Андрею Сабоне Цап та Юдіту Євчак, Голову Спостережної комісії Об’єднання Володимира Чубірко, члена СК, заступника голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Іштвана Сабо, а також запрошених гостей – керуючого справами виконавчого апарату Закарпатської обласної ради Юрія Гузинця та начальника управління Василя Маковського, керівника консульства Угорщини в м.Берегово Матяша Сіладі, представників консульських установ – консула Балажа Лопперта та аташе Александру Чізмадіа, депутатів та представників обласного органу самоврядування Саболч-Сатмар-Березької області, міського самоврядування м.Кішварди.

У ході зборів учасники заслухали звіт директора ЄОТС ТИСА Андреї Сабоне Цап про діяльність Об’єднання у період між загальними зборами, схвалили річний і балансовий звіти за 2019 рік, поінформувала про реалізовані та закриті конкурсні проекти Об’єднання, а також про підтримку, яка надається Об’єднанню Міністерством зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини для успішної діяльності.

У контексті роботи на 2019 рік було наголошено на тому, що основна увага буде приділена реалізації проектів, поданих Об’єднанням у рамках оголошених конкурсів Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (ENI), у двох з яких ЄОТС ТИСА виступає головним партнером.

Зі свого боку Михайло Рівіс відзначив активну роботу у контексті реалізації проєктів. З підписанням 28 серпня 2019 р. в Ужгороді грантової угоди проєкту «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу РЕВІТАЛ 1., проєкт стартував повним ходом. 22 жовтня 2019 р. отримано  реєстраційну картки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а 28 листопада 2019 р. м. Ужгород проведено Стартову конференцію. У другій декаді березня цього року у смт Солотвино Тячівського району планується проведення першого громадського форуму, другої зустрічі партнерів, а також першого візиту геологічних експертів Мішкольцського університету, які проведуть пробні геофізичні вимірювання, дрібні буріння та інші обстеження.
«Сподіваємося протягом двох місяців підписати Грантову угоду проєкту «ZeroWaste» (Співпраця в галузі управління відходами Тиса), яке передбачає будівництво полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району», – наголосив він.

У лютому 2020 року за сприяння Закарпатської обласної ради подано 6 проєктів по оголошеному третьому конкурсу Програми прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» (ENI), у одному з яких ЄОТС ТИСА виступає головним партнером, а у двох – партнером.

За підтримки Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини, Закарпатської обласної ради, Закарпатської обласної державної адміністрації Європейським об’єднанням ТИСА підготовлено Стратегію управління відходами в Закарпатській області до 2030 року, яка виноситься на затвердження черговою сесією Закарпатської обласної ради.

Директор Об’єднання Андреа Сабоне Цап та заступник директора Юдіта Євчак поінформували про План заходів Об’єднання на 2020 рік щодо реалізації низки інших проектів.

З огляду на закінчення терміну, обрано членів Спостережної комісії ЄОТС ТИСА у складі трьох чоловік.

Пресслужба Закарпатської облради