Вікторія Губко: “Закладайте у проектах гроші на переклад та аудитора…”

Print Friendly, PDF & Email

Таку пораду на основі власного досвіду реалізації міжнародних проектів дала під час організованої Закарпатською облрадою презентаційної зустрічі з громадами Тячівського та Рахівського районів Вікторія Губко.
 
Пані Наталія, яка є начальником відлілу соціально-економічного розвитку Рахівської міськради, також презентувала проект ROUA 2SOFT/2.1/10 «Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні (ProHutsul), щоб реалізовувався у співпраці з румунським партнером – комуна Бистра.
 
За її словами, через ряд перешкод, таких як карантинні обмеження по всій Європі та військові дії в Україні, доводилось кілька разів призупиняти проект та змінювати структуру, щоб змогти реалізувати його до кінця за таких складних умов. Крім того, ріст цін спричинив зміну фактичного кошторису проекту.
 
Окрім заходів з культурного обміну та друку промоційних матеріалів, а також спільного веб-сайту з інтерактивною екскурсією, партнерами було виконано два інфраструктурні компоненти: реставрація будинку-музею гуцульського поета Гаврила Климпуша в громаді Бістра, Румунія, та капітальний ремонт сцени амфітеатру «Буркут» в місті Рахів.
 
Сцена була повністю реконструйована ще минулого року. Завершуються будівельні роботи довкола амфітеатру з будівництва глядацького сектору.
 
Будівельну частину проекту планується завершити у поточному місяці.
Проект може слугувати зразком для інших громад Закарпаття