06 грудня 2021

Виступ Івана Балоги при обранні його головою обласної ради – як програма дій

П’ятниця, 3 грудня 2010, 16:04

Виступ Івана Балоги при обранні його головою обласної ради – як програма дій

     (Витяг із промови І. Балоги, як кандидата на посаду голови облради, виголошеної у сесійній залі під час першого пленарного засідання першої сесії облради УІ скликання)

     Шановні народні депутати, шановний пане міністре, колеги-депутати, запрошені, гості Закарпаття!
     Вважаю, що сказане вами на мою адресу – це кредит довіри. У разі мого обрання гарантую, що той кредит буду відпрацьовувати чесно, по-людськи разом з вами на благо Закарпаття і його жителів.

     У зв’язку з обранням вас депутатами УІ скликання Закарпатської обласної ради, бажаю всім добра, здоров’я, миру. Водночас хочу зупинитися на деяких найбільш актуальних напрямках роботи у разі обрання мене головою облради.
     Перш за все, хочу сказати, що як і минулого скликання, Закарпатська обласна рада VI скликання має бути прозорою, відкритою, доступною для кожного закарпатця, кожного працівника бюджетної установи, діяти в межах і в рамках чинного законодавства, а найголовніше – діяти так, щоб мали з цього користь і задоволення всі жителі краю.
     Робота ради повинна тісно переплітатися в гармонійній конструктивній співпраці з органами місцевого самоврядування. Не повинно бути перетягування канатів, бо це, на мою думку, проблеми не вирішує. Допускаю суперечки, допускаю різні думки, вирішення яких може проводитися не публічно, але закарпатці мають бачити в рішеннях обласної ради єдину державницьку позицію всіх гілок влади. Ці рішення мають іти на користь кожного.
     Думаю, що найближчим часом потрібно доопрацювати спільно з депутатським корпусом, а особливо з мажоритарниками всіх рівнів, Програму соціально-економічного розвитку Закарпаття до 2015 року, яку попереднім скликанням депутатів було прийнято в цій сесійній залі. Адже мажоритарники старанно об’їздили всі наші населені пункти, конкретно знають людські проблеми, стикалися з ними. Переконаний, що їхні навички, їхнє спілкування з жителями Закарпаття додадуть конструктивізму в роботі нашої обласної ради.
     Вважаю за необхідне також докласти максимум зусиль, щоб були реалізовані програми, прийняті нашими попередниками різних скликань, а саме: щодо розвитку і охорони здоров’я, покращення медичного обслуговування населення, розвитку освіти, у тому числі дошкільної, середньої спеціальної та вищої, збереження культурних надбань багатонаціонального краю, покращення матеріально-технічної бази культурних закладів, стосовно розвитку всіх видів спорту і всього, що пов’язано із здоровим способом життя, програми розвитку басейну р. Тиса, захисту населених пунктів Закарпаття від техногенних катастроф, паводків, з питань дорожнього господарства, туризму та рекреації, транскордонного співробітництва та всі інші програми.
     У питанні залучення інвестицій вважаю за доцільне звернути увагу на багатотисячний колектив заробітчан-закарпатців. Це – один із найактивніших інвесторів закарпатської громади. Люди, які працюють за межами нашого краю, – а за різними даними їх більше 200 тисяч осіб, – трудяться в Росії, Білорусії, різних країнах Європи, вони добре знають, як живуть громадяни у Європі, як живуть у світі. Вони стикаються з передовими технологіями, використовують їх в роботі. Вважаю, що нам доцільно їхній досвід, їхнє бажання працювати – вивчити, зконтактувати з ними і все робити для того, щоби в майбутньому ми змогли створити такі умови на території Закарпаття, щоб ці люди жили зі своїми родинами, у своїх домівках і вкладали кошти, зароблені за межами Закарпаття, тут, в рідному Закарпатті.
     Депутати У скликання дуже багато прийняли позитивних рішень для розвитку Закарпаття, проте було й декілька помилок. Але не помиляється тільки той, хто нічого не робить. На мою думку, нам нема доцільності базувати свій успіх на помилках попередників. Тоді успіху не буде.
     Тому потрібно зміцнити зв’язок облради, обласної адміністрації, народних депутатів України від Закарпаття. Цей зв’язок треба удосконалити. Адже сьогодні в області є безліч питань, які без відстоювання, без лобіювання – давайте називати речі своїми іменами – на державному рівні неможливо вирішити. До таких проблемних питань я відношу Солотвинський солерудник, Мужіївський золоторудник, що, як кажуть, на ладан дихають, підприємства сільськогосподарського комплексу, хронічне недофінансування програми «Тиса», яка була прийнята у цій сесійній залі, проблема дорожнього господарства. Ви знаєте, що бажання вкладати інвестиції є лише на тих територіях, де є гарні дороги. Для вирішення цих і багатьох інших питань ми не маємо достатньо сил, тому, я вважаю, що зв’язок обласної ради та обласної адміністрації має піднятися на багато вищий рівень взаємостосунків.
     У питаннях міжконфесійних стосунків дуже багато вдалося зробити, але ще є ті проблеми, які доведеться вирішувати. Я вважаю, що і обласна рада, і обласна адміністрація, районні та міські ради та адміністрації не повинні стояти осторонь, адже конфліктують наші з вами батьки, наші з вами земляки. Нам треба активно включитися у розв’язання проблем, навіть до того, щоб виділяти кошти з різних рівнів бюджетів, знаходити кошти, меценатів, але не допускати протиріч на міжконфесійній основі в нашому багатонаціональному краї.
     Зі свого боку також хочу наголосити, що як Закарпатська обласна, так і міські й районні ради,не повинні зосереджувати свою роботу виключно тільки на проведенні пленарних засідань сесії.
     Є прислів’я: «Вовка ноги годують». Переконаний, що ми маємо чітко знати всіх сусідів як у європейських країнах, так і сусідів на теренах нашої незалежної України. Ми маємо з ними звірити свої кроки, визначити нові шляхи вирішення проблем, які сьогодні назбиралися у нас у народногосподарському комплексі Закарпаття.
     На закінчення хочу сказати, що це лише декілька моїх бачень щодо роботи ради в новому скликанні. Більшість запропонованого можна вирішити якісно, якщо буде на те воля і бажання всього депутатського корпусу, спільно з виконавчою владою.
     Хочу сказати, що, незалежно від того, буду я обраний, чи ні, я готовий працювати зі всіма новообраними депутатами, я готовий працювати зі всіма депутатами районного, міського рівня, сільськими, селищними головами для того, щоб життя наших закарпатців покращилось. Для того, аби у наших дітей було майбутнє.

Прес-служба облради

На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору