Військові шоломи як арт-об’єкти

Print Friendly, PDF & Email

В галереї «Ужгород» відбулась презентація мистецького проєкту «Антидот».
Історія його доволі цікава. Нещодавно на адресу Руху підтримки закарпатських військових з-закордону у якості гуманітарної допомоги надійшло більше сотні сталевих шоломів зразка Другої світової війни, які були списані ще у 80-х роках минулого століття. Звісно, використовувати такі засоби захисту неможливо.
 
Аби просто не викидати товар, волонтери звернулися до художників. Було запропоновано із шоломів створити арт-об’єкти. Ідею підтримали 42 митці із Закарпаття, Львова і Києва.
Результат флешмобу автори презентували 14 квітня і виставили свої творіння на продаж. Поки що це були 36 шоломи від 22 художників. Решта – ще в роботі.
 
Як пояснили організатори, антидот – єдиний механізм при попаданні токсинів до тіла. Флешмоб закарпатських художників – антитоксин до російської агресії та процесу нашої денацифікації. Це – вияв власної позиції представників різних поколінь, мистецьких уподобань на реалії та події, в яких ми живемо з 24 лютого.
 
Переосмислюючи беззмістовні в сучасних бойових умовах рудименти минулих воєн у арт-об’єкти, художники говорять мовою мистецької зброї.
 
Виставку відвідав голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Він подякував волонтерам і художникам за чудову ідею.
 
– Зиск із цих шоломів таки буде. По-перше, глядачі виставки отримали естетичне задоволення, по-друге, військовим за отримані кошти можна буде купити по-справжньому потрібні речі, – зазначив голова.
 
Сам Володимир Чубірко придбав 2 шоломи авторства Одарки Долгош і Тараса Усика.
 
Виставка-продаж не обмежена в часі. Купити шоломи можна в галереї «Ужгород», а також онлайн на сторінці флешмобу у фейсбук. Кошти спрямовуються на підтримку 128 гірсько-штурмової бригади.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради