Володимир Чубірко: Ми докладаємо максимум зусиль, щоб забезпечити життєдіяльність краю та надати прихисток приїжджим співвітчизникам

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 24 лютого, у сесійній залі Закарпатської обласної ради відбулася нарада керівництва області, силових структур із представниками бізнесу. Обговорили питання забезпечення життєдіяльності, правопорядку, механізм взаємодії підприємців і влади в умовах воєнного стану. По закінченні зібрання голова облради Володимир Чубірко зустрівся із журналістами.

Він зазначив:

– Сьогодні ми перейшли до нової сторінки нашого життя, тож разом із керівництвом облдержадміністрації зібрали підприємців, які торгують нафтопродуктами, продуктами харчування, тобто всім, що необхідно населенню для належної життєдіяльності. Ми прагнемо виробити такий алгоритм взаємовідносин, аби закарпатці і громадяни, які приїдуть до нас, були забезпечені найнеобхіднішим. Спільно з бізнесом домовляємося про механізм взаємозв’язку та вивчаємо варіанти, як отримати необхідну допомогу від наших закордонних партнерів. Із самого ранку я отримую дзвінки із сусідніх держав, які гарантують всебічну допомогу. Ключова фраза, яка прозвучала сьогодні у залі від підприємців: «Ми не хочемо заробляти, а готові все зробити для того, аби громадяни України почували себе у безпеці та захищеними».

Важливо, що закордонні партнери готові надати нам товари першої необхідності. Оскільки раніше товаропотік був зосереджений зі Сходу та Центру країни, то зараз через перезавантаженість автомобільних артерій такий потік пригальмовано. У зв’язку із цим, ми домовилися із підприємцями щодо регульованого відпуску товарів, а у разі необхідності продукти будуть постачатися з-за кордону. Обговорили також питання реалізації пального. Повідомляю: кордони відкриті для переміщення гуманітарних вантажів.

Ми повинні бути максимального готові для прийняття людей, які, рятуючись від війни, їдуть до нас із Центральної і Східної України. Ми чітко знаємо, скільки у нас є ліжкомісць у готелях, санаторіях, гуртожитках, освітніх закладах і зробимо усе від нас залежне, щоб надати людям прихисток.

Пресслужба Закарпатської облради