Володимир Чубірко: «Ми інтегруємося до ЄС не на папері, а реальними справами»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні вранці в Ужгород прибули делегації – учасники Міжнародного саміту міст і регіонів «Партнерство задля Перемоги», який проходив напередодні у Києві. Високі гості поділилися враженнями від події та розповіли про результати роботи форуму під час пресконференції із представниками регіональних та всеукраїнських ЗМІ.
 
Модерував зустріч голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.
 
Серед спікерів: Мартін Нетоліцький – Гетьман Пардубіцького краю, Вітєзслав Шрек – Гетьман Краю Височина, Микола-Мирослав Петрецький – голова Союзу українців Румунії, депутат Парламенту Румунії, Едуард Бураш – радник Прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного співробітництва з Україною, Верена Дунст – голова регіонального парламенту федеральної землі Бургенланд Австрії, Керекеш Міклош – заступник голови Загальних Зборів комітату Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, Андреа Сабоне-Цап – директор Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА та інші поважні особи.
 
Підбиваючи підсумки саміту, очільник облради серед іншого, відмітив:
«Вперше з часу великої повномасштабної російської війни до Києва прибув Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він однозначно запевнив, що Україна вже перебуває в Альянсі, залишилось виконати майбутні формальні кроки. Адже Україну підтримує цілий світ і НАТО, бо українці захищають не тільки себе, а й європейські цінності, демократію і свободу. Президент Володимир Зеленський подякував усім, хто вболіває за Україну. Ця допомога вимірюється не тільки грішми. Це військова та емоційна підтримка, задекларовані юридично наміри, ставлення до цивільних людей. Це вселяє надію, надає сили далі боротися за Україну до повної Перемоги. Особисто дякую всім, хто з нами у цей важкий час».
Володимир Чубірко наголосив, що завдання, яке наразі Президент ставить перед усіма регіонами щодо євроінтеграції, міжнародної співпраці органів місцевого самоврядування, ми давно виконуємо не на папері, а реальними справами, і далі рухатимемося заданим проєвропейським курсом.
 
Учасники саміту наголошували, що форум ще більше об’єднав їх, народилося багато конструктивних ідей, які неодмінно будуть втілені у життя. Представники іноземних делегацій підтвердили наміри своїх країн спільними зусиллями зробити усе можливе задля розбудови мирного, демократичного та процвітаючого майбутнього, сприяти становленню сталого миру в Україні для забезпечення міжнародної безпеки й стабільності всього світу. Із болем у серці згадують побачене у постраждалих від віроломства росії населених пунктах Київщини та наголошують, що 30% замінованих українських територій – це велика рана на мапі цивілізованого світу. Розуміючи масштаби завданої шкоди Україні, завдяки такому важливому інструменту – регіональній міжнародній співпраці, країни-сусіди, країни-партнери допомагатимуть органам місцевого самоврядування нашої держави налагоджувати контакти, сприяти активному обміну найкращими практиками місцевого та локального самоврядування, соціалізації, реабілітації військових, відбудови населених пунктів тощо.