Володимир Чубірко на зустрічі з європарламентарями: «За нашу чітку позицію щодо ЄС та НАТО ми щодня отримуємо десятки загиблих українців…»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко зустрівся із депутаткою Європарламенту від Угорщини Чех Каталін. На порядку денному – обговорення щодо поточної ситуації в Україні та угорської громади на Закарпатті, у зв’язку із російською агресією.

У зустрічі з угорської сторони також взяли участь Берг Даніель – заступник голови панєвропейської партії ALDE та Касо Роберт – голова Фонду Української Культури в Угорщині.

Українську сторону представили: радниця Дирекції Національного Інституту стратегічних досліджень, директор Центру аналізу регіональних ризиків Світлана Мітряєва, заступник директора департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА Олександр Лях.

Європарламентарка висловила неподільну солідарність із Україною та етнічними угорцями Закарпаття від народу Угорщини та Європейського Союзу. Пані Чех запевнила, що багато органів місцевого самоврядування Угорщини готові допомагати Україні, у тому числі у прийнятті не лише етнічних угорців, але й усіх українців, які змушені залишити домівки у зв’язку з агресією РФ.

У свою чергу Даніель Берг розповів, що у столиці Угорщини Будапешті сьогодні вже є чимало бажаючих прийняти такі сім’ї. Пан Берг також поцікавився, чим у гуманітарному плані може допомогти Україні Угорщина. Він також повідомив, що група політичних партій, яку він представляє у Європарламенті, пропонувала і пропонує зараз вжити до РФ більш жорсткі санкції.

Володимир Чубірко розповів, що Закарпаття наразі готується до прийому десятків тисяч переселенців із зони бойових дій.

«Зараз наше основне завдання — як зустріти, нагодувати і розселити цих співвітчизників та забезпечити їх найнеобхіднішим. Зараз для допомоги цим людям ми створюємо єдину платформу, яку запропонував чеський край Височина, підтримав край Пардубіце та голова Сенату Чехії. Цей міжнародний кризовий центр координуватиме роботу із надання гуманітарної допомоги, якої потребуватимуть українці.

Стосовно військової ситуації в Україні, голова облради зазначив, що настав час Європі не тільки висловлювати стурбованість, а реальними діями показати агресору, що Україну не залишили наодинці із своєю бідою!

«Євросоюз має зрозуміти, що ми відстоюємо не тільки свою незалежність, але й незалежність та безпеку всієї Європи. І зараз за нашу чітку позицію щодо інтеграції у ЄС та НАТО ми щодня отримуємо десятки загиблих українців, у тому числі і дітей…», — зауважив Володимир Чубірко.

Він також висловив пропозицію встановити на кордонах з Угорщиною інформаційні стенди двома мовами з координатами угорських організацій, які б могли допомогти нашим землякам із найнеобхіднішим.

У ході зустрічі Світлана Мітряєва поцікавилася у європарламентарів, що потрібно для того, щоб Угорщина підтримала рішення про відключення РФ від системи платежів SWIFT, як це колективно зробили всі європарламентарі Словаччини. Каталін Чех повідомила, що наполягатиме з колегами, аби Угорщина приєдналася до цих санкції у Європарламенті і висловила сподівання про зустріч в Ужгороді після перемоги України.

Пресслужба Закарпатської облради