Володимир Чубірко: «Потреби громад потрібно трансформувати у транскордонні проєкти …»

Голови районних рад Закарпатської області зібралися сьогодні в обласній раді аби обговорити з керівництвом Закарпаття взаємодію виконавчої і самоврядної гілок влади вирішення актуальних проблем у період воєнного стану. До присутніх звернулися голова облради Володимир Чубірко та голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

🔸 Володимир Чубірко зазначив: «Районні ради та райдержадміністрації мають виконувати об’єднуючі функції між громадами районів. Усі гілки влади мають працювати як одна команда на благо громад. Тут немає поділу за національностями чи за релігійними вподобаннями, і добре було б, аби на цьому ніхто не будував “політику”. Бо це заважає у роботі та псує імідж краю. Ми маємо разом працювати на Перемогу та допомагати людям долати труднощі, з якими вони стикаються через збройну агресію росії». Очільник облради додав, що райради насамперед мають спрямувати свої зусилля на залучення міжнародних інвестицій у розвиток територій.
Зокрема, звернув увагу на транскордонні базові програми, які фінансує ЄС. «На фінансування проєктних ініціатив в Україні зарубіжні партнери готові виділяти десятки мільйонів євро. Громади добре знають проблемні питання, тож можуть оформити відповідні заявки для їх вирішення. В області є багато прикладів успішних кейсів, де можна повчитися, як правильно впроваджувати свої ідеї, наприклад: будівництво сміттєпереробного заводу у с. Яноші, заміна систем водогону і каналізації у м. Сваляві, обласна лікарня виграла грант для покращення своєї роботи, тощо. Тому надважливо, щоб потреби громад трансформувати у транскордонні проєкти. Закарпатські обласна рада і обласна військова адміністрація, у межах повноважень, готові сприяти і допомагати у цих процесах», – зазначив спікер облради.

🔸 Перший заступник голови облради Андрій Шекета додав, що в області є достатньо фахівців – проєктних менеджерів, які добре знаються на написанні та реалізації проєктів, і готові посприяти у цьому.

🔸 У свою чергу, звертаючись до голів райрад, Віктор Микита зазначив: «В умовах воєнного стану, райради активно допомагають ОВА та РВА й виконують завдання з ефективної комунікації з громадами. А також — надають поміч вимушеним переселенцям, організовують гуманітарні центри, підтримують Збройні сили тощо. Закарпаття – один із небагатьох регіонів, який попри воєнний стан вирішує бюджетні питання у комісіях та сесійних залах з депутатами всіх рівнів. Це демократичний шлях, і ми будемо рухатися саме ним й надалі».

🔸 Керівники районів озвучили ряд проблемних питань щодо діяльності органів місцевого самоврядування на субрегіональному рівні.

🔸 У ході обговорення цих питань, керуюча справами облради Мирослава Ливч анонсувала проведення комунікаційних зустрічей щодо діяльності місцевих територіальних громад Закарпатської області у сфері транскордонної співпраці та підвищення їх фінансової спроможності в умовах воєнного стану. Наразі вже складено проєкт плану-графіку таких зустрічей.

🔸У координаційній зустрічі також взяли участь: заступники голови облради Андріана Сушко та Василь Дем’янчук, заступник голови ОВА Ігор Шинкарюк, голова Ужгородської райради Юрій Фрінцко, голова Мукачівської райради Михайло Ланьо, голова Рахівської райради Діана Бабинець, голова Берегівської райради Карло Резеш та голова Тячівської райради Юрій Берінде.

Пресслужба Закарпатської обласної ради