Володимир Чубірко презентував досвід співпраці Закарпатської обласної ради з чеськими краями на засіданні Комітету Регіонів ЄС

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко взяв участь у виїзному засіданні Комітету Регіонів Європейського Союзу, яке сьогодні, 15 вересня, проходить у чеському місті Пардубіце. У заході беруть участь представники 20 держав, а також гетьман краю Мартін Нетоліцкий, віце-гетьман Роман Лінек, маршалек Пардубіцького воєводства Владислав Ортиль.

Комітет Регіонів – консультативний орган ЄС, що висловлює думку місцевих і регіональних органів влади. Вона впливає на прийняття рішень Європейською радою, у тому числі стосовно підтримки держав – не членів ЄС.

Володимир Чубірко та Мартін Нетоліцкий презентували досвід співпраці Закарпаття з Чеською Республікою. Завдяки Благодійному фонду «ВІЗА» з 5-ма краями було налагоджено реалізацію спільних інвестиційних проєктів, спрямованих на збереження культурної спадщини, надання належного рівня медичних послуг та освіти у громадах Закарпатської області.

Більш детально голова облради зупинився на досвіді співпраці з Пардубіцьким краєм і Височиною. За його словами, лише з 2016 року через співробітництво обласної ради з цими регіонами Чеської Республіки на Закарпаття інвестовано більше 50 млн. чеських крон. Завдяки ним та коштам обласного бюджету в нашому краї проведено реконструкцію, ремонт будівель соціальної сфери у громадах, що розташовані у гірських районах, здійснено підтримку підрозділів ДСНС, поліції, медичних закладів, організовано вивчення чеської мови у кількох школах та УжНУ.

Цього року спільно з Пардубіцьким краєм реалізується проєкт будівництва ліфту в обласному госпіталі ветеранів війни, на який чеські партнери виділяють 1,5 млн. крон. Це полегшить реабілітацію обмежено рухливих військовослужбовців та допоможе у роботі медперсоналу.

Також спільно з краєм Височина здійснюється проєкт реконструкції гуртожитку Комунального закладу Вищої освіти «Академія культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради для забезпечення гідних умов проживання вимушено переміщених осіб, які переїхали в Закарпаття через війну. Співфінансування складає 5,5 млн. чеських крон та 7 млн. грн. – з української сторони.

У рамках Меморандуму, підписаного 26 квітня між БФ «Карітас» Чеської Республіки і Закарпатською обласною радою розпочато реалізацію проєкту з розміщення на території Закарпаття вимушено переміщених осіб з бюджетом близько 20 млн. крон. Йдеться про будівництво нових і реконструкцію старих будівель. Це дозволить безпечно пережити зимовий період людям, які втратили своє житло під час бомбардувань.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії чеськими партнерами на Закарпаття надіслано більше 70 вантажних автомобілів та 500 тонн різноманітної гуманітарної допомоги – від сірників, дитячих речей, пелюшок до автівок.

– Це неоціненна допомога, яку українцям надав і продовжує надавати чеський народ та наші віддані друзі – партнерські регіони. Саме завдяки особистій дружбі з гетьманами країв нам вдалося з перших днів війни організувати доставку такої важливої для українців допомоги, – зазначив під час презентації В.Чубірко.

Він також додав, що поза кадром залишається особиста турбота та допомога Мартіна Нетоліцького, Вітезслава Шрека, Мартіна Червічека, Іво Вондрака, Зденека Кадлеца, Катержини Свободової, Домініка Бартока та всіх чеських друзів, які підклали плече допомоги.

Окремо голова облради подякував Голові Сенату Парламенту Чеської Республіки Мілошу Вистрчілу, який один із перших європейських політиків побував в Україні з початку російської агресії, засвідчивши свою підтримку і солідарність з нашим народом. Володимир Чубірко наголосив, що досвід Закарпаття і Пардубіцького краю є прикладом регіональної співпраці ЄС і України. Це і є євроінтеграцією.

Пресслужба Закарпатської обласної ради