Володимир Чубірко: «Протягом останніх 50 днів нас багато чого пов’язує з Харковом…»

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті з робочим візитом перебуває голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко. Разом з головою Закарпатської облради пані Тетяна упродовж кількох днів відвідала тимчасово переселених земляків, вивчила умови їх проживання та домовлялася про гуманітарну допомогу Харківщині. 

На сьогодні наш край займає активну позицію стосовно внутрішньо переміщених осіб, в тому числі харків’ян. Область — своєрідних хаб для вимушених переселенців.

Що стосується саме Харківщини, то, до прикладу, Закарпатська обласна рада надала приміщення для одного з найбільших в Україні вишів Харківського Державного біотехнологічного університету, який було утворено в результаті злиття 4-х університетів. На сьогодні узгоджуються технічні моменти для того, щоб заклад продовжував свою діяльність в Ужгороді. Для потреб університету виділено 3 приміщення комунальної власності в Ужгороді та Мукачеві.

На сьогодні у Закарпаття перебралися майже всі працівники університету із сім’ями: керівний склад,  викладачі, співробітники та технічний персонал. Всього — близько 300 осіб. Навчання проводиться дистанційно, але університет забезпечить нормальне закінчення навчального року, видачу дипломів випускникам та розпочне підготовку до вступної кампанії. Документи прийматимуть в Ужгороді і, є надія, що в Харкові також. 

Що стосується внутрішньо переселених українців, то, за словами голови Закарпатської облради, Закарпаття прийняло вже близько 400 тис. осіб, серед яких і харків’яни. Скільки точно, буде відомо у кінці місяця – після реєстрації цих людей у ЦНАПах. 

«Я знаю, що багато моїх земляків прибуває на Закарпаття, тому невимовно вдячна вашому краю за гостинність. Люди отримують житло і харчування, а також все необхідне. Крім цього, надходить гуманітарна допомога на Харківщину. Зараз потребуємо продуктів харчування, товарів особистої гігієни, ліки. Харківська область зараз знаходиться в епіцентрі війни, є окуповані громади, запеклий бій ведеться зараз за місто Ізюм, тому що це прохід до Слов’янська. Але ЗСУ не просто відбиваються, а проводять контратаки і звільняють окремі населені пункти. Тому я впевнена, що Харківська область вже скоро буде повністю звільнена», — розповіла спікер Харківської облради. 

Тетяна Єгорова-Луценко також каже, що вона і її колеги депутати налаштовані на роботу. Вже знайшли у Харкові приміщення для функціонування апарату і проведення сесій обласної ради. Працівники на 90% вже готові вийти на роботу. Керівники структурних підрозділів апарату вже працюють на нових робочих місцях, відновлюють пошкоджені та  систематизують уцілілі документи.

Разом з пані Тетяною, на Закарпаття дещо раніше переїхав Сергій Чернов, депутат Харківської обласної ради та голова Асоціації районних і обласних рад, який 12 років очолював Харківську обласну раду. 

Голова Закарпатської облради разом з керуючою справами ради Мирославою Ливч провів для колеги з Харкова невелику екскурсію локаціями, у яких область тимчасово прийняла вимушених переселенців із зони бойових дій. Серед них — Ужгородська ЗОШ №6 ім. Гренджі-Донського. Наразі тут проживає понад 140 переселенців, майже третина яких — з Харківщини. Деякі земляки впізнали очільницю Харківщини. Люди кажуть, що умови проживання тут добрі і до них чудово ставляться. Єдине, що хочуть — якнайшвидше повернутися до своїх домівок.

Далі — попрямували у ресторанний комплекс «Дельфін». Тут із початку бойових дій щодня харчуються сотні людей. При вході зустрічаємо команду молодих людей, які готують бутерброди для українців, що очікують на виїзд за кордон біля Чопа. Серед них — школяр Сашко, який переїхав з Харкова близько місяця тому. Хлопець волонтерить, а у вільний час грає на барабані на пішохідному мості, віддаючи половину зароблених коштів на ЗСУ…

Відвідувачі кажуть, що тут дуже смачно готують. Все смоорганізовано: закарпатці з гостями області виконують роль і офіціантів і кухарів і прибиральників…

«Протягом останніх 50 днів нас багато чого пов’язує з Харковом – це перенесення університету, бізнесу, приймаємо  переселенців. Постійно перебуваємо на зв’язку, формуємо гуманітарні вантажі від наших західних партнерів. Протягом візиту нашої колеги домовилися як най ефективніше налагодити цю роботу», — розповів Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради