22 січня 2022

Володимир Чубірко провів екскурсію облрадою для учнів Ужгородської Лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка

Понеділок, 13 грудня 2021, 17:49

Сьогодні на прийом до голови Закарпатської обласної ради завітали незвичні відвідувачі — учасники учнівського парламенту та старости класів Ужгородської Лінгвістичної гімназії імені Тараса Шевченка.

У сесійній залі облради учні почули про історію будівлі з уст начальника відділу господарського забезпечення Андрія Мишанича та голови облради Володимира Чубірка.

Відтак школярі відвідали малий зал засідань, прес-центр та прокаталися на єдиному в Україні ліфті патерностері (з лат. Отче Наш) у вигляді вервиці.

Юні гості також побували у кабінеті спікера облради та залах, де засідають депутатські комісії.

“Дуже приємні враження від цієї зустрічі. Побажав учням завжди мати свою чітку позицію, дотримуватися й відстоювати її, бо без цього не існує демократії. Поки що це учні Ужгородської лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка, учасники учнівського парламенту, старости класів, але, судячи із запитань, міркувань та зауважень, це точно будуть успішні лідери думок нового формату. Впевнений, мине зовсім мало часу і ці перспективні молоді люди займуть уже свої справжні місця у сесійній залі Закарпатської обласної ради”, прокоментував зустріч Володимир Чубірко.

Довідково:
Будівля Закарпатської обласної ради і обласної державної адміністрації, зведена для Земського уряду Прикарпатської Русі у 1934—1936 роках за проєктом архітектора Франтішека Крупки, у стилі неокласицизму.

1. Зведення будівлі Земського уряду почали у вересні 1932 року, а закінчили – у червні 1936-го. До того Земський уряд Підкарпатської Русі 17 років не мав власної будівлі, частина відділів працювала у споруді на куті нинішніх вулиць Ракоці і Бращайків.
  2. Проводила будівництво чеська фірма «Lanna», яка була генеральним підрядником і витратила на спорудження будівлі Земського уряду 17 мільйонів чеських корун – в середньому по 170 Кч на 1м.кв забудови. В цю ціну також входили роботи з формування території навколо нової будівлі, зокрема саме тоді заклали обриси скверу позаду будівлі та величезної клумби перед нею.
  3. Під час зведення будівлі Земського уряду фірма «Lanna» використала 2,5 мільйона цеглин, 350 вагонів цементу, 35 вагонів заліза, 45 вагонів інших матеріалів.
  4. В оригіналі будівля була проектована і побудована так, що в ній мали знаходитися рівно 600 кабінетів.
  5. У 1936-му в будівлі було рівно 700 дверей, 890 вікон (на них пішло 6.200 м.кв скла) та 1600 лампочок.
  6. Опалювали будівлю двома котлами, які працювали на дровах. Для того, щоб обігріти усі приміщення, лише за один зимовий день потрібно було використати цілий вагон дров.
  7. У будівлі Земського уряду діяла власна телефонна станція, яка обслуговувала 140 апаратів. Була у чиновників навіть послуга телефонного диктофону: чиновник дзвонив машиністкам (їх працювало в уряді 5-ть) і надиктовував потрібну інформацію, яку машиністки швидко видруковували. Земський президент мав окрему панель з 10 кнопками, які з’єднували його з керівниками урядів (управлінь). Він міг поговорити з кимось одним, або з усіма одразу, причому трубки тримати не мусив, бо в панель був вмонтований гучномовець. Таким чином вже у 1936-му в будівлі Земського уряду проводили аудіо-конференції.

Пресслужба Закарпатської облради