Володимир Чубірко провів робочу зустріч із головою Перечинської ТГ Іваном Погоріляком

Голова Закарпатської облради із робочою поїздкою відвідав Перечинщину. У ході візиту Володимир Чубірко поспілкувався з головою Перечинської ТГ Іваном Погоріляком про ситуацію у громаді. Зараз тут знайшли прихисток 290 внутрішньо переселених осіб. Одні проживають на території комунальних закладів, інші – у місцевих жителів. Тому нагальним є питання організації їм житла та вивільнення приміщення, які повинні слугувати для навчального процесу. У школах громади станом на 1 вересня навчається 1550 дітей.

За словами Івана Погоріляка, Перечинщина активно співпрацює з міжнародними партнерами. Так, до початку 2022-го року вдалося завершити 5 проєктів, які реалізовувалися із Пардубіцьким краєм та Височиною Чеської Республіки. У громаді добре розвинені дружні зв’язки із 13-ма містами-побратимами, які надають різнобічну допомогу. Із початку війни від чеського міста Світава Перечин отримав 2 санітарні автомобілі для лікарні та 2 вантажівки гуманітарної допомоги для потреб внутрішньо переселених осіб. Окрім того, перечинці своїми силами та коштом організували двотижневе оздоровлення для 40 осіб із міста Конотоп.

– Для допомоги військовим Закарпатської тероборони, міська рада виділила 5 млн. грн, заплановано виділити ще 4 млн. грн. Вирішуємо питання із організацією житла для переселенців, які проживають у школах. Наразі за кошти міськради та у співфінансуванні з обласним бюджетом ремонтуємо міську лікарню, для цього виділено 8 млн грн.

Маємо проєкт із модернізації районної лікарні. На її території ремонтуємо будівлю, що слугуватиме дитячим відділенням, для цього виділено із місцевого бюджету 8 млн грн, – зазначив Іван Погоріляк.
Зі свого боку Володимир Чубірко зауважив, що «ця громада є однією із найефективніших, які із початку війни активно включилися у роботу. За сприяння обласної ради мають добре налагоджені зв’язки із західними партнерами. Звичайно, попереду багато роботи із облаштуванням житлових приміщень для належного проживання людей, тож облрада всіляко підтримуватиме громаду. Окрім того, вирішуватимемо питання із базуванням у громаді екстреної медичної допомоги», – прокоментіюував робочу зустріч голова обласної ради.