
З того часу в СРСР і, на жаль, і в Україні, 28 травня було визначено днем формування Прикордонних військ, які у різний час входили до складу каральних структур НКВД та КГБ.
Сучасний же День прикордонника базується на історичному факті, який мав місце у кінці квітня 1918 року. Тоді донецька група Армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон Української Народної Республіки з росією.
“Ось звідки ми маємо черпати енергію і силу для перемоги над ворогом, якого наші предки вже неодноразово гнали з України, а не з радянщини, до якої ще донедавна повертало прикордонну службу попереднє керівництво, перекручуючи історичну правду так само, як нині робить наш ворог, називаючи чорне білим”, — сказав Володимир Чубірко.
Відтак — побажав прикордонникам та їхнім побратимам, котрі захищають Україну на лінії фронту, завжди повертатися з виконання завдань живими і неушкодженими.
Також з нагоди професійноо свята голова облради відзначив ряд прикордонників 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі та 94 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Окремо найвищою спільною нагородою облради та облдержадміністрації відзначено капітана Івана Коцуру з відділу прикордонної служби “Вилок”, котрий захищав Україну у Сєверодонецьку та Рубіжному. В останньому населеному пункті разом з побратимами Іван Коцюра майже два місяці тримав оборону, відбиваючи у тому числі і танкові атаки ворога та піхотні атаки “кадирівців”. У ході одного з боїв отримав поранення в руку і був госпіталізований. Після лікування продовжив службу в ДПСУ.
Таку ж нагороду отримав і Павло Гриб з відділу прикордонної служби “Чоп”, який є учасником бойових дій за суверенність України з 2015 року. Павло брав участь у боях з оборони Чернігівщини та Донеччини. У тому числі й у обороні Бахмута.