Володимир Чубірко: «Слова великого Кобзаря нині актуальні, як ніколи…»

На головній площі області сьогодні, 9 березня, відбулися урочистості з нагоди 208-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Розпочалося дійство із церемонії покладання квітів до підніжжя пам´ятника Кобзарю. Очільники області виступили із промовами.

«Творчість Тараса Шевченка як ніколи актуальна і у наші дні. Його твори були й залишаються символом єдності наших земель, які російські орди нищили протягом століть. «Братньому» народу завжди не давала спокою наша квітуча земля, милозвучна мова, волелюбний народ. Нас намагалися поставити на коліна, змусити відректися від свого коріння, історії, культури. У той час поет закликав: «і вражою злою кров’ю окропити волю». Сьогодні ми всі є свідками історичних подій: як із попелу повстає нація. Кров невинних мирних жителів, дітей, захисників, патріотів омиває землю. Ми не маємо права підвести людей, які помирають сьогодні і вмирали за Україну в минулому. Ми мусимо вистояти, відстояти країну і ми це зробимо.

Весь світ захоплений мужністю й відвагою українців. Тим, як героїчно ми захищаємо свою свободу, демократію, гідність. Сьогодні горді слова «Україна» й «українець» стали синонімами мужності й незламності. Перемога обов’язково буде за нами!», — звернувся до присутніх Володимир Чубірко.

Відтак Заслужений Академічний Закарпатський народний хор на народний артист України Петро Матій виконали актуальні композиції на слова Кобзаря. Пророчі слова із «Заповіту» Шевченка та інших творів чуттєво декламувала Наталія Делеган.

Вшанувати пам’ять великого поета, пророка, генія українського народу, який зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю України прийшли також: голова ОВА Віктор Микита, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керуюча справами облради Мирослава Ливч, депутат обласної ради Наталія Шетеля, керівники силових структур та громадськість міста. Захід відвідали і гості Закарпаття: Президент Української Асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов, Директор департаменту культури та туризму Харківської ОДА Людмила Терещенко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради