Володимир Чубірко: «Сьогодні Україна як ніколи відчуває зв’язок із понад тисячною історією державотворчого процесу…»

28 липня вперше в Україні відзначають День Української державності. Це свято встановлене Указом Президента від 24 серпня 2021 року з метою утвердження тисячолітніх традицій українського державотворення. Коріння його сягає часів заснування міста Київ та князювання Володимира Великого, який прийняттям Християнства у 988 році засвідчив європейський цивілізаційний вибір Київської Русі.

У сьогоднішніх урочистостях взяли участь керівники краю і Ужгорода, очільники силових та галузевих структур області.

У своїй промові голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко звернув увагу на формування української держави від Князя Володимира до Української Народної Республіки та Карпатської України.

«До розбудови української державності через проголошення Карпатської України долучився і закарпатець Августин Волошин разом із юними гімназистами, котрі полягли на Красному полі, та інтелігенцією краю. Звідти й відомий нині у всьому світі Гімн незламності духу — пісня січових стрільців «Ой у лузі червона калина…», звідти і тужлива «Пливе кача по Тисині…», під яку ми проводжаємо в останню путь наших героїв…

Дорого сьогодні вартує наша державність… На жаль, на війні з путінською росією ми втрачаємо найкращих синів і дочок України. Ми пам’ятаємо і бережемо пам’ять про їх подвиг для нащадків. А також всіляко підтримуємо воїнів збройних сил України, які щодня стоять на захисті нашого суверенітету, територіальної цілісності, мови, історії, культури, нашого європейського щасливого майбутнього! Сердечно дякуємо їм за кожен прожитий день, за кожну хвилину!

Сьогодні українці як ніколи відчувають зв’язок із понад тисячною історією державотворчого процесу. Ми ніколи не втомимося доводити, що ми справжні і єдині ґазди на своїй, Богом даній землі! І ми не самі, з нами увесь цивілізований світ, з нами Правда, з нами Господь! Тому перемога буде за нами!», — звернувся до учасників відзнаки Володимир Чубірко.

На завершення урочистостей юні скейтбордисти презентували присутнім рухливу композицію, що символізувала єдність української держави.

Пресслужба Закарпатської обласної ради