Володимир Чубірко: «В Україні зараз іде війна цивілізацій…»

Про це голова Закарпатської обласної ради заявив під час виступу у Сенаті Чеської Республіки. Він також висловив вдячність керівництву країни та всьому чеському народу за підтримку України із самого початку повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Це надзвичайно важлива допомога у складний для нашої держави час. Чеська Республіка першою відправила в Україну важку військову техніку, а це – кілька десятків танків Т-72 та бойових машин піхоти, які відразу були відправлені на передову. Окрема подяка за це міністру оборони Яні Черноховій, – наголосив Володимир Чубірко під час розмови.

Голова облради назвав те, що відбувається зараз в Україні, війною цивілізацій. Також він подякував за розуміння, що ми воюємо за всю Європу, за демократичні цінності та справедливість.

Чеська Республіка надала і продовжує надавати Україні гуманітарну підтримку, а також прихистила у себе тисячі українців. Від початку військової агресії регіонами-партнерами Чеської Республіки надано велику кількість гуманітарної допомоги: продукти харчування, одяг, постільна білизна, матраци, медичні та миючі засоби, ліки, електроустаткування. Усього на адресу Закарпатської обласної ради надіслано 33 великі вантажні автомобілі та 18 вантажних мікроавтобусів загальною вагою близько 500 тонн. Найбільше допомоги наді йшло від Пардубіцького Краю та Краю Височина.

Володимир Чубірко проінформував Мілоша Вистрчіла про актуальну ситуацію на Закарпатті. На жаль, відносно спокійна область також зазнала ворожого нападу від російських агресорів. 3 квітня крилата ракета влучила в інфраструктурний об’єкт та спричинила руйнування у селищі Воловець.

Із активних зон бойових дій на Закарпаття приїхало і продовжує прибувати велика кількість мирного населення. На сьогодні в області зафіксовано близько 400 тис. вимушених переселенців. Це викликало гуманітарну кризу в регіоні, оскільки забезпечити цих людей всім необхідним протягом тривалого часу неможливо. У зв’язку з цим Закарпатська обласна рада звернулася до керівництва Сенату Парламенту Чеської Республіки з проханням надати продукти харчування для внутрішньо переміщених осіб, а також посприяти з облаштуванням поселення жінок і дітей, які тікають від війни. Для цього на Закарпатті розробляється програма реконструкції старих будівель та пристосування їх для житла.

Пресслужба Закарпатської обласної ради