Володимир Чубірко: “Всебічна співпраця з Польщею — пріоритетна для всієї України…”

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 2 червня, у Закарпатській обласній раді відбулася зустріч очільника облради Володимира Чубірка та Генерального Консула Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Елізи Дзвонкевич, яка із робочим візитом перебуває у краї.

Участь у перемовинах узяли: перший заступник голови облради Андрій Шекета, керуюча справами облради, депутатка облради Мирослава Ливч, консули Генконсульства – Томаш Коваль та Рафал Коцот.

Насамперед Володимир Чубірко від імені усього депутатського корпусу краю подякував дипломатам та усій дружній Польщі за всебічну допомогу, що надходить із перших днів війни. «Нині Закарпаття стало домівкою для сотні тисяч переселенців. Із зони бойових дій у нашу область продовжує прибувати велика кількість мирного населення, що створює нові реалії для нас, а також потребує прийняття невідкладних організаційних і комунікаційних рішень. У зв’язку з цим, кожна допомога від сусідніх країн, спрямована на підтримку й задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб, є додатковим ресурсом та сприяє вирішенню низки проблем, пов’язаних з їх утриманням», – зазначив голова облради та додав, що Польща на сьогодні із найвищим рейтингом допомоги для наших співвітчизників. Спікер крайового парламенту розповів дипломатам про своє бачення відновлення навчального процесу для закарпатських дітей та залучення до навчання юних переселенців. Для цього потрібно розмістити переселених осіб у більш комфортні та пристосовані приміщення із навчальних закладів, де вони наразі перебувають. На зустрічі обговорили також ініціативу щодо вивчення польської мови у школах як іноземної, за прикладом вивчення чеської в одній із ужгородських шкіл. Це у свою чергу дасть новий стимул нашим дітям здобувати освіту.

У ході перемовин наголошувалося, що значна допомога від польських партнерів пов’язана із логістичною та бізнесовою сферою, проте наразі серед пріоритетів – медично реабілітаційний напрямок.

Володимир Чубірко зазначив, що наш край стає центром реабілітації військових постраждалих на війні. Тому потрібна грантова підтримка, насамперед, для обласного військового госпіталю, зокрема є потреба у спеціальному медичному обладнанні. Очільник облради також порушив питання про можливість звільнення від страхового збору залізничні перевезення вантажів, які рухаються у прикордонній 10 кілометровій зоні, що покращить логістику між європейськими державами та Україною.

Окрім того, йшлося про відкриття Почесного Консульства Польщі в Ужгороді, як установи, що допоможе піднести на вищий рівень співпраці між сусідніми країнами. Сторони не оминули й питання про відкриття КПП Лубня – Волосате, що стане ще одним кроком допомоги Україні.

Про це також нещодавно Генконсул Еліза Дзвонкевич порушувала під час передачі гуманітарної допомоги від Уряду Республіки Польща закарпатським громадам. Нині вона додала, що дипустанова готова цю проблему разом із облрадою піднімати на вищий державний рівень.

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися подарунками, зокрема Володимир Чубірко презентував Елізі Дзвонкевич поштові марки «Русский военный корабль» та попросив відправити листа на москву.

Пресслужба Закарпатської облради