07 серпня 2020

Волонтер Корпусу миру США Роланд Лавалі перебуває з робочим візитом на Закарпатті

понеділок, 24 квітня 2017, 15:14

Як відомо, добровольці Корпусу миру США працюють в Україні понад 20 років. Серед них – Роланд Лавалі, який  прибув на  Закарпаття з 4-денним робочим візитом. Він працюватиме  усі ці дні в Закарпатському регіональному центрі  реабілітації “Вибір”, де керівником Василина Марко.

Сьогодні, 24 квітня  заступник голови облради Петро Грицик прийняв поважного гостя, провів перемовини, розповів про діяльність Закарпатської влади та депутатського корпусу.

-   Поруч із питаннями зміцнення економічного базису та транскордонного співробітництва  області, влада краю та депутати  приділяють особливу  увагу підтримці наших вразливих категорій краян.  Лише на Програму”Турбота” щодо посилення соціального захисту  закарпатців, якій немає аналогів в інших регіонах України,  цього річ обласні обранці виділили 10 млн грн.  Допомагаємо важкохворим, соціально незахищеним,  воїнам АТО та їх сім’ям. Оскільки Україна у війні, то ми стараємося всіляко підтримувати наших воїнів, які віддають життя за наше мирне завтра. Щодо підтримки «Вибору», то  у 2016 році цій організації влада краю виділила 250 тисяч грн., закладені кошти і на 2017 рік, – наголосив Петро Грицик. Та додав, що, як на його думку, «Вибору» необхідно навчитися техніці просування свого продукту надання соціальних послуг на ринку. А запропонувати  «Вибір» має що: це – живопис, кераміка, вишивка, лозоплетіння, різьба по дереву, чеканка й ін..

Василина Марко наголосила, що їхні партнери – влада краю і міста та депутати  - є послідовними і надійними. «Ми завжди можемо розраховувати на них. Наше завдання – навчити інвалідів простій праці, облаштувати архітектурний доступ до робочого місця та  допомогти пройти на ньому стажування. Але щоб розвиватися, залучаємо грантові кошти. У цьому найдужче  нас підтримують Посольства  Щвейцарії, Нідерландів і США.  Нині покладаємо свої щирі  сподівання на допомогу волонтера Корпус миру Роланда Лавалі», – мовила вона.

Роланд Лавалі у свою чергу зазначив, що Корпус миру США може надати технічну підтримку для стабільного розвитку «Вибору», поділитись досвідом та навчити писати проекти, ефективно та мудро  використовувати кошти, що надходять до організації з різних джерел. Відтак  ймовірно американський уряд може запропонувати  і  грантову підтримку. Адже урядовці  свідомі того, що сьогодні в Україні важка ситуація і допомога з боку сильних країн є важливою.

Прес-служба облради