Встановлення санітарних зон, джипінг у Карпатах, незаконний забір гравію, збереження довкілля – пріоритетні питання “екологічної” комісії

Сьогодні, 13 травня, за участі першого заступника голови Закарпатської облради Андрія Шекети засідала постійна комісія з питань екології та використання природних ресурсів, яку провів її очільник Андрій Андріїв.

Участь у роботі засідання узяли: керуюча справами облради, депутатка Мирослава Ливч, члени комісії: Іван Савко, Олександр Кеменяш, Степан Деркач та ін.

На порядку денному насамперед профільні питання. Зокрема, обговорили проєкт рішення «Про хід виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2021 – 2023 роки (зі змінами від 25.02.2021, 02.12.2021), із якого інформував Андрій Шекета. Він зазначив, що результатом виконання у 2021 році заходів Програми є: реконструкція гідротехнічних, берегоукріплювальних протизсувних споруд; проведення заходів щодо: належного поводження із твердими побутовими відходами; по забезпеченню безперебійного функціонування системи моніторингу довкілля; із забезпечення утримання та оснащення природоохоронних організацій спеціалізованими приладами та засобами тощо.

Обласні депутати  рекомендували на розгляд сесійної зали  питання про затвердження зон санітарної охорони окремих водозабірних ділянок у Хустському та Мукачівському районах. Також обговорили питання щодо заборони джипінгу на території області та несанкціонованого забору гравію із русел річок. Наголошувалося, що  питання недопущення нанесення шкоди навколишньому природному середовищу завжди перебувають у полі зору депутатів профільної комісії, та нині  вони є вкрай важливим.

Також комісія підтримала проєкт рішення, що стосується  скасування рішення обласної ради від 21.12.2012 № 640 «Про надання мисливських угідь у користування громадській організації Товариство мисливців та рибалок «Єгер». Цим документом буде забезпечено приведення у відповідність до законодавства рішень облради та здійснення Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства необхідних організаційно-правових заходів, пов’язаних із його виконанням.

У ході засідання депутати розглянули також й майнові та організаційні питання, що пропонуються на розгляд  пленарного засідання 6-ї сесії облради, яке відбудеться наступного тижня, у четвер, 19 травня.

Пресслужба Закарпатської облради