Введено в дію перший проект співпраці з Угорщиною у соціальній сфері

Минулої неділі жителі Великої Доброні, що на Ужгородщині, стали учасниками приємної події не тільки для села, а й всього нашого  закарпатського краю. Тут відповідно до Угоди, підписаної 30 березня ц.р. головою облради Іваном Балогою та Державним секретарем  Міністерства закордонних справ Угорщини Неметом Жолтом,  про співпрацю в рамках програми  «Східне партнерства» Європейського Союзу введено в дію перший спільний з Угорщиною інвестиційний проект у соціальній сфері. Завдяки реалізації цього проекту за короткий час у дошкільному закладі села вдалося замінити вікна і двері, що дасть змогу не просто поліпшити умови виховання діточок, а й зробити експлуатацію будівлі дешевшою та енергоощадливою, на що витрачено більше 400 тисяч гривень фінансової допомоги Угорського уряду.

– Тепер нашим діткам зимою буде тепло і затишно, – з  радістю говорить директор  ДНЗ   Марія Раті.

На урочистостях, які відбулися з нагоди цієї події, зібрався численний актив територіальної громади, приїхали гості з обласного центру Закарпаття та  Угорщини, зокрема заступник Держсекретаря Міністерства державного управління та юстиції Угорщини Жужанна Репаш, дипломатичні представники.

Виступаючи  перед присутніми від імені голови облради Івана Балоги, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, а також  голова постійної комісії облради з питань бюджету Василь Брензович подякували  Угорському уряду за фінансову допомогу у соціальному розвитку нашого краю.

Адже в рамках зазначеної вище  Угоди передбачається протягом 2012-го та першої половини 2013 року реалізувати 61 спільний проект у сфері освіти, культури та охорони здоров’я у більшості районів Закарпаття на загальну суму 16 мільйонів гривень. І незабаром громадськість краю стане свідком урочистого завершення подібних проектів не тільки на Ужгородщині (їх тут має бути ще 10), а й на Берегівщині, Виноградівщині, Мукачівщині, Хустині, Тячівщині та навіть Воловеччині. З цією метою остання сесія обласної ради внесла зміни до бюджету області, передбачивши відповідні  кошти для співфінансування цих проектів, а також закладаються відповідні пропозиції до бюджету області на наступний рік.

Усе це сприятиме не тільки прискоренню розв’язання проблем соціального розвитку прикордонних територіальних громад нашого краю, підвищенню рівня задоволення освітніх та соціально-культурних потреб населення та наближення їх до європейських стандартів, а й надто розвитку зв’язків між територіальними громадами прикордонних регіонів України та Угорщини, зміцненню дружби між українським та угорським народами.

Прес-служба  обласної ради