Випускникам Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 25 червня, у реформатській церкві м. Берегова відбулися урочистості, присвячені врученню дипломів випускникам Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Привітати юних випускників завітали: голова Закарпатської облради Олексій Петров, депутатка облради, президентка Інституту Ільдіко Орос, депутати облради: Йосип Борто, Лівія Балог, Юдіта Петеі, Гейза Гулачі, Чаба Пейтер, заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, педагоги, керівники вишу, батьки та друзі.

Священник Ференц Тарацкезі прочитав молитву за благополуччя студентів, їх щасливу долю, мир у державі.

На зібранні виступили: ректор Інституту Степан Черничко, заступник Держсекретаря Міністерства інновацій та технологій Угорщини Балаж Ганко. Поважні гості виголосили промови, у яких щиро бажали випускникам успішної самореалізації, здійснення найзаповітніших мрій і задумів. Наголошувалося, що Інститут стрімко розвивається та набуває європейського зразка, збільшується кількість викладачів з науковими ступенями.

Олексій Петров, звертаючись до випускників зазначив: «Упродовж навчання з вами працювали фахові і досвідчені педагоги, які докладали максимум зусиль, щоб ви стали освіченими, вихованими та впевненими у собі фахівцями, готовими чесно конкурувати на ринку праці та підкорювати професійні вершини. За вкладені знання, подарований досвід і час – щира вдячність педагогам. Адже викладацька сумлінна праця націлена не тільки на здобуття академічних знань, а й на те, щоб підростаюче покоління зростало всебічно розвиненим, ерудованим та щонайважливіше – стали успішними юнаками і дівчатами.

Спасибі і батькам, які за непростих умов сьогодення робили усе можливе, щоб їх діти отримали щасливий квиток у майбутнє.
Шановні випускники, нині хочу вам сказати: будьте активними, навчайтеся, пізнавайте світ, намагайтеся втілювати свої здібності у розвиток суспільства, родини, громади.

Пам’ятайте: нашій державі, нашому краю, потрібні ваші знання, навички, вміння, мудрість і світлий розум. Ми щиро віримо, що усі ваші мрії здійсняться, що вами будуть пишатися рідний навчальний заклад та Закарпаття».

Зі свого боку випускники подякували викладачам та вихователям за славні труди та мудрі настанови, після чого відбулася церемонія вручення дипломів.

Вітаючи сьогоднішніх іменинників, Ільдіко Орос серед іншого зазначила, що одним із пріоритетів процвітання нашого рідного Закарпаття є туризм, суть якого полягає у збереженні та передачі наших природних надбань, духовної та культурної спадщини усім, хто приїжджає до нас у гості.

Та доповнила, що, майбутнє, як мовиться, залежить від школи сьогодення, і на випускників різних дисциплін у системі освіти покладається велика відповідальність. Тому усі ми повинні ділитися знаннями, адже таким чином стаємо багатшими, а це – рухатиме світ уперед.

Насамкінець священники благословили випускників на щасливе і мирне життя.

Пресслужба облради