Вищі навчальні заклади чеської Височини та Мукачева планують підписати угоду про співпрацю

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні чеська делегація на чолі з гетьманом краю Височина Їржі Бєгоуноком відвідала Мукачівський державний університет. Були обговорені перспективи співпраці МДУ з чеським регіоном та високою політехнічною школою міста Їглава. Участь в заході взяв і голова обласної ради Іван Балога, Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл, голова Мукачівської райради Іван Михайло.

У ході першого ознайомчого візиту чеської сторони в.о. ректора університету Тетяна Щербан та проректор закладу Володимир Гоблик  розповіли про історію університету, про його нинішні реалії.  Було відзначено, що в закладі навчається понад 5,5 тисячі студентів, які здобувають фах з 13 спеціальностей, тут працює 400 викладачів.

Тетяна Щербан підкреслила, що університет  прагне  налагодити контакти з європейськими партнерами.

«Сьогоднішня зустріч дуже важлива для університету. Ми звернулися до керівника обласної ради Івана Балоги з проханням про налагодження контактів з вищими навчальними закладами Європи. І ось вже нині започаткували перший етап співпраці з Їглавським університетом. У нас є 5 факультетів, які ведуть підготовку фахівців з однакових професій. Беззаперечно – сьогоднішній день увійде в історію  співпраці університетів Мукачева та Їглави», – вважає Тетяна Щербан.

Йдеться про обмін студентів, проходження практики на базі обох університетів, обмін викладачами.

Їржі Бєгоунек зазначив, що вже восени можливо буде говорити про конкретні кроки у налагоджені партнерських зв’язків вищої освіти Мукачева та Їглави.

« Мукачівський державний університет та висока політехнічна школа в Їглаві мають великий потенціал для співпраці на рівні факультетів. У нас в Їглаві також є навчальний заклад, де ведуть підготовку фахівців з створення модельного одягу. Тобто є багато спільного між закладами Їглави та Мукачева. І тому від сьогоднішнього етапу ознайомлення – до підписання угоди мине небагато часу і впевнений, що співпраця стане результативною», – зазначив пан гетьман.

Учасники зустрічі визначили, що можливо налагодити контакти для підготовки спеціалістів в галузі туризму, інженерних наук, готельно-ресторанного комплексу. Сторони домовилися, що до наступної зустрічі на факультетах обох університетів буде вироблено пропозиції можливих механізмів співпраці, і після остаточного обговорення, сторонами буде підписано відповідний договір.

Прес-служба облради