У числі „ 7 природних чудес України“ – Синевирське озеро або Морське око, де впала сльоза Діви

Print Friendly, PDF & Email

    „Відтепер, коли будуть говорити про Україну як в її межах, так і в усьому світі, згадають: це – країна з унікальними природними ландшафтами, багатобарвною і неповторною природою, і в цій країні було визначено 7 найкращих природних чудес”, – сказав Микола Томенко в комплексі „Червона калина“ під час підбиття підсумків та нагородження переможців Всеукраїнської акції „7 природних чудес світу“, яка стартувала 1 листопада 2007 р.
    Конкурс тривав у декілька етапів, мав проміжні варіанти переможців.
    28 лютого ц.р. Оргкомітет оголосив сотню учасників акції, куди увійшли і закарпатські перлини, а це – „Праліси“ Закарпаття на території Карпатського біосферного заповідника (Рахівський район), „Долина нарцисів“ (Хустський район), „ Синевирське озеро“ (Міжгірський район), „Гора Говерла – найвища вершина Українських Карпат“, а також ділянка «Клобук», відшарування вулканів «Чорна гора», соляні печери та озера Солотвина.
    7 липня за результатами анкетування експертів були оголошені фіналісти акції – 21 об’єкт, в числі яких опинилися „ Синевирське озеро“ та „Гора Говерла – найвища вершина Українських Карпат“.

    З 7 липня по 26 серпня 2008 р. тривало Інтернет–голосування та паралельне опитування експертів. За їх результатами Оргкомітет і визначив переможців.
    Їх перелік такий:
    Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина)
    Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл., Чернівецька обл.)
    Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина)
    Мармурова печера (АР Крим)
    Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина)
    Світязь (озеро, Волинь)
    Синевир (озеро, Закарпаття)
    Спеціальними відзнаками нагородили також Балаклавську бухту в Криму, пустелю Олешківські піски та печеру Оптимістичну на Тернопільщині.
    Переможцям буде надана фінансова та організаторська підтримка, а про кожне з семи чудес знімуть фільм і надрукують буклети.
    – Мене проймає гордість за подану облрадою на конкурс закарпатську перлину – озеро Сине вир, що увійшло в число переможців. Але я, – підкреслив голова постійної депутатської комісії облради з питань розвитку туризму та рекреації Василь Швардак, – переконаний: свої перлини ми повинні найперше берегти самі, дбати про них, облаштовувати, і тут іншого не дано. Мені болить душа, що далеко не всім раритетним місцевостям краю приділяється належна увага. З року в рік все більше зникають рідкісна „Долина нарцисів“, виняткові соляні печери та озера, що у селищі Солотвино, також перед загрозою провалля та ін.. Господь подарував нам неоціненне багатство. Збережімо його. Аби до 7 природних чудес України додалося принаймні ще 70… І у нас є для цього всі можливості.

Анна Романенчук