У новому році співпраця з Височіною буде продовжена

Print Friendly, PDF & Email

У новому році співпраця з Височіною буде продовжена

     Сьогодні голова обласної ради Іван Балога прийняв представників краю Височіна Чеської Республіки, на чолі з депутатом крайової ради, керівником відділу регіонального розвитку інж. Мартіном Гиски. У складі чеської делегації були також член Постійної конференції та благодійного фонду «ВІЗА» Йозеф Недвед та член благодійного фонду «ВІЗА» Василь Самандрула.
     У зустрічі взяли також участь голова постійної комісії обласної ради з питань транскордонного співробітництва Михайло Кічковський, депутат обласної ради, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму ОДА Ернест Нусер та координатор благодійного фонду «ВІЗА» в Закарпатті Борис Качур. Іван Іванович привітав представників краю Височіна з Різдвом Христовим та наступаючим Новим Роком і висловив вдячність депутатам, керівництву краю за бажання і надалі розвивати співпрацю з нашою областю.
     Нинішнього року за рахунок реалізації спільних проектів з краєм Височіна у с. Стужиця Великоберезнянського району розпочато облаштування дитячого садочка у недобудованому житловому будинку, реконструкція якого має бути завершена у 2011 році. В с. Нове Давидково Мукачівського району – чеські партнери допомогли капітально відремонтувати лікарську амбулаторію сімейної медицини. На Міжгірщині – замінити вікна та двері у лікарні с. Колочава, 8 ФАПах, у 1 клубі та 1 бібліотеці. У селі Широке, що на Виноградівщині перекрито дах, замінено вікна на теплозберігаючі та вхідні двері сільської ЗОШ І-ІІІ ст. На Рахівщині, у селі Лазещина, вони допомогли реконструювати приміщення обласного еколого-натуралістичного центру. У селі Богдан профінансували будівництво центру соціального захисту малозабезпечених дітей. Чеські партнери доклали своїх зусиль і до реконструкції Мукачівського замку „Паланок”, облаштувавши музейну кімнату історії періоду перебування Закарпаття у складі Чехословаччини.
     Всього через фонд «Віза» край Височіна у 2010 році на виконання програми співробітництва із Закарпаттям інвестував понад 1, 4 млн. гривень Мартін Гиски передав голові обласної ради вітання і запрошення взяти участь у прем’єрі фільму «Микола – знову в Колочаві» за романом Івана Ольбрахта, які були з вдячністю прийняті. Він також проінформував про рішення ради краю Височіна щодо виділення в бюджеті на 2011 рік знову 5 млн. чеських крон на співпрацю із Закарпаттям. При цьому чеські гості акцентували свої побажання, щоб 20 відсотків цих коштів було використано на реалізацію гуманітарних, культурних проектів з розширення зв’язків. Також було висловлено пропозиції керівництва та депутатів краю Височіна, щоб у 2011 році спрямувати основну частину коштів на спільні інвестиційні проекти, які мають важливе соціальне значення: реконструкція дошкільних, освітніх та медичних закладів у менш розвинутих районах та з врахуванням наслідків недавньої повені.
     Іван Балога запевнив, що ці побажання буде враховано і уже найближчим часом чеській стороні передано пропозиції щодо реалізації спільних проектів, включених у план соціально-економічного розвитку області на 2011 рік та забезпечених фінансовими ресурсами.
     Михайло Кічковський висловив пропозицію розширити співпрацю на рівні територіальних громад. За прикладом міст Ужгород та Їглава уже є наміри найближчим часом підписати угоду про співпрацю міст Мукачево та Гавлічків Брод, між рядом інших муніципалітетів.

Іван Діус