«Я ЗМАЛЕЧКУ ПЕРЕЖИВАЛА ЗА МИР У ВСЬОМУ СВІТІ»

Print Friendly, PDF & Email

— каже бізнесвумен і депутат Юдіта Петеї

У неділю, 31 березня депутат обласної ради Юдіта Петеї прийматиме від своїх рідних та друзів численні поздоровлення з ювілейним  днем народження. Поговорити з Юдітою Оттівною напередодні не вдавалося ніяк, оскільки відома жінка-політик була постійно зайнята і, здається, справами майже доленосними. Але сьогодні про бізнес говорити не будемо, щоб не наврочити. Наш діалог вийшов коротким, наскільки дозволив формат інтернет-перемовин.

Юдіто Оттівно, як сказано в Старому Заповіті, від багатьох знань багато печалі. Депутатська діяльність, керівна робота додали вам знань?

— Забагато знань не буває. Я вважаю, що шлях пізнання набуття життєвого досвіду – це нескінченний і надзвичайно цікавий, а інколи й захоплюючий процес.

На яку відому людину подумки рівняєтесь?

— Я намагаюся не бути схожою ні на кого і в той же час вбираю в себе позитивні риси тих людей, хто мені імпонує. Але прикладом завжди й в усьому для мене була і є моя мама.

Які риси характеру вам подобаються, а які ні?

— Мені дуже імпонують відвертість, щирість, життєва мудрість, терпеливість у людях,  натомість не терплю хамства, лицемірства, брехні та підлості.

Чим займається у вільний час? Чи є він у вас?

— Вільного часу зовсім небагато, тому намагаюся проводити його зі своїми рідними. Так я відновлююся, знаходжу душевний спокій і рівновагу.

Чи траплялися у житті й роботі невдачі, важкі періоди? Що і хто допомагає їх пережити?

— Звичайно, трапляються. На жаль, життя без невдач неможливе, але водночас в ньому є і багато позитивного й світлого. А життєві труднощі допомагають пережити чоловік, діти, мама, справжні друзі – з ними всі печалі та негаразди переносяться легше.

Ким мріяли стати у дитинстві?

— Миротворцем. Я змалечку переживала за мир у всьому світі, мені завжди хотілося допомагати людям.

Чи хотіли б знову стати вчителем? Чи сниться школа?

— Школа мені не сниться. Кар’єра вчителя для мене закінчилася. Я з теплотою згадую ті часи, але зараз відчуваю, що можу бути корисною в інших сферах.

Яку професію ви б нізащо не обрали у своєму житті?

— Я б ніколи не змогла бути патологоанатомом, наприклад, хоча дуже поважаю всі професії без винятку.

Ким мріють стати ваші діти? Чи збігаються їхні мрії з вашими побажаннями щодо них?

— До кінця діти ще не визначилися зі своїми  мріями. У них вони часто міняються. Я, в свою чергу, як мама намагатимусь підтримати їх, що б вони не обрали, які б найнеймовірніші ідеї не мали. Це банально, але насправді головне, щоб вони були у внутрішній гармонії з собою і просто по-людськи щасливі.

Ваші улюблені квіти?

— Орхідеї. Хоча складно виділити якийсь один вид, бо всі квіти по-своєму прекрасні.

Василь ГОРВАТ, м. Виноградів
“Новини Закарпаття”