Як виконувалася Регіональна програма сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016 – 2020 роки у 2019 році?

Print Friendly, PDF & Email

Відповіді на це – у проєкті рішення «Про хід виконання Регіональної програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016 – 2020 роки у 2019 році», який вноситься на розгляд профільної депутатської комісії обласної ради.

За словами розробника цього проекту – департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, торік виконано низку важливих завдань Програми. Зокрема, реалізовано заходи з питань сімейної політики; попередження насильства в сім’ї; соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю; ґендерної політики; протидії торгівлі людьми, а також з організації роботи щодо підвищення фахового рівня та інформаційно-аналітичне забезпечення соцпрацівників, співпраця з неурядовими організаціями.

Так,  у 2019 році в рамках заходів цієї Програми проведено низку  тематичних  тренінгів,  семінарів, конкурсів-фестивалів, акцій. Придбано понад дві тисячі подарунків для дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей області. Видано 20 примірників статистичного збірника „Гендерний портрет Закарпатської області”.

Тривала активна співпраця із організаціями та установами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, проводилась  робота й щодо вдосконалення механізмів здійснення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, здійснювалося організаційно-правове, методичне та інформаційне забезпечення діяльності місцевих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, закладів соціальної підтримки цієї категорії осіб.

Місцевими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області також проведено велику кількість  різноманітних заходів із питань правової культури, популяризації сімейних форм виховання, пропаганди здорового способу життя, попередження шкідливих звичок серед підлітків, профілактики злочинності, насильства у сім’ї, безробіття, алкоголізму, наркоманії хвороб, що передаються статевим шляхом та ін.

Закарпатським обласним, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2019 року з метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, було організовано та проведено: навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі та усиновителі, участь у якому взяло 24 осіб, які виявили бажання створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу та взяти дітей під опіку/піклування, усиновити дитину. Також організовано та проведено навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів за 40-годинною Програмою навчань.

Пресслужба облради