05 червня 2020
  • Вітання


    Шановні закарпатці!

    Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

Які «майнові» питання розглянуть депутати під час 13-ої сесії облради 13 грудня?

середа, 5 грудня 2018, 16:01

18 «майнових» питань, винесених на 13-ту сесію облради, розглянула постійна комісія з питань  законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту під головуванням Віктора Русина у середу, 5 грудня.

У роботі комісії взяли участь обласні обранці – Іван Чубирко, Іван Куцина, Василь Куцин та Олексій Баранюк, а також заступник голови облради Петро Грицик, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, начальник Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради Юлія Малик, очільники підрозділів ОДА.

Першим питанням, до якого в головуючого виникли зауваження, – це про встановлення партнерства між Закарпатською облрадою та Самоврядуванням Бач-Кішкун месьє Угорщини. Через недотримані строки оприлюднення даного документу на офіційному сайті облради, як того вимагає Регламент роботи, це питання рекомендовано перенести на інше пленарне засідання.

Далі комісія уважно заслухала представників УСБУ в Закарпатській області, які розробили Регіональну програму боротьби з тероризмом на 2019-2020 роки з відповідним фінансуванням за кошти обласного бюджету. Віктор Русин поцікавився у правоохоронців, які організаційні заходи вживатимуть «безпекарі» на території Закарпаття та як протистоятимуть проявам тероризму, які за останній час почастішали у нашому мирному краї. Ті, в свою чергу, стисло поінформували про пріоритетні завдання та отримали схвальне рішення комісії.

При розгляді питання «Про утворення комунального закладу «Замки Закарпаття» Закарпатської обласної ради, то виникла жвава дискусія щодо доцільності його створення. За словами директора департаменту культури ОДА Оксани Бабунич, відповідно до рішення Закарпатської обласної ради від 27.09.2018 Невицький замок-фортеця ХІV століття, розташований у селі Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області, належить до комунальної власності області. Для виконання та реалізації заходів із збереження, реставрації, дослідження замку, організацію екскурсійної діяльності на його території необхідно утворити комунальний заклад «Замки Закарпаття». Мета – провадження культурно-освітньої, науково-дослідної діяльності у сфері охорони культурної спадщини та музейної справи. Але мова йшла про грантовий проект, за яким Невицький замок одержить значне фінансування на реставраційні роботи, хід яких департамент ОДА не уповноважене контролювати, бо комунальне майно замку належить облраді.

З огляду на це, Віктор Русин та члени комісії категорично висловилися проти створення нового закладу, адже на сьогодні діє комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської облради, яка напряму може здійснювати фінансування виділених грантових коштів та контролювати процес їх реалізації. Відтак було запропоновано створити історико-архітектурний заповідник, до якого ввійдуть 14 замків Закарпаття, де науковці займатимуть виключно науковою роботою. Для цього Віктор Русин запропонував провести розширену нараду, залучивши провідних експертів, істориків, представників департаменту культури та туризму, комунальної установи облради та детально обговорити це питання. Присутній Юрій Гузинець запропонував вилучити з даного проекту про створення комунального закладу «Замки Закарпаття» пункт, який стосується майна, а доцільність створення історико-архітектурного заповідника доручити вивчити профільній комісії облради. Своє бачення, зауваження та слушні пропозиції  з цього питання висловили Іван Чубирко, Олексій Баранюк та Іван Куцина. Насамкінець зійшлися на тому, що дане питання потрібно доопрацювати та повторно внести на схвалення сесії облради.

Не менш гостра дискусія виникла при розгляді питань – про звільнення директора обласного комунального підприємства «Інститут проектування міст і сіл» та про право спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на спорткомплекс «Юність». З першого питання інформував начальник управління правового забезпечення, роботи зі зверненнями громадян та доступу до публічної інформації виконавчого апарату облради Олег Сигидін, який зазначив, що керівник інституту фактично вже звільнений і працює вже на іншій роботі, але позаяк комунальне підприємство належить облраді, потрібне схвалення депутатського корпусу, аби «втрясти» всі юридичні аспекти. Але Віктор Русин підняв інше, не менш важливе актуальне питання, які надходження отримує облрада від оренди приміщень даного інституту, який непогано заробляє на проектуванні. За словами Юлії Малик, на сьогодні інститут боргує понад 200 тис грн., займаючи 150 кв площі майже в центрі міста. Тож депутатів цікавить, як і коли новий керівник погашатиме орендний борг та вивчити питання про доцільність подальшої діяльності цього інституту.

Щодо спорткомплексу «Юність», то тут також виникла юрична коалізія – хто ним фактично керує? Адже цей потужний об’єкт є не лише комунальним майном облради, а й за кошти обласного бюджету проводиться його реконструкція, але чомусь керівництво установи, яка діє на базі спорткомплексу, здає за чималі кошти в оренду обласним спортивним школам спортзали для проведення різних змагань, не звітуючись за їх використання перед облрадою. Так, за словами начальника управління спорту та молоді ОДА Віталія Ерфана, лише цьогоріч вони сплатили 900 тис грн (!) за користування приміщеннями спорткомплексу для проведення міжнародних та обласних спортивних змагань.

Така ситуація обурила присутніх депутатів, тож головуючий Віктор Русин доручив до 1 березня провести комплексну перевірку щодо оренди всіх приміщень спорткомплексу та прозвітувати про орієнтовну суму їх надходжень та витрат на утримання «Юності».

Далі комісія розглянула наступні питання, серед яких: про надання  згоди на списання рухомого майна з балансу: КУ «Мукачівський психоневрологічний інтернат»; Закарпатського обласного наркологічного  диспансеру; Закарпатської обласної станції переливання крові; Обласного клінічного територіального  об’єднання «Фтизіатрія»; обласного Будинку дитини (м.Свалява); про Порядок відшкодування орендарями витрат Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради на утримання нерухомого майна і прибудинкової території на 2019 рік; про  передачу об’єкта незавершеного  будівництва – «Корпус №1 обласного  спеціалізованого дитячого  пульмонологічного санаторію «Малятко» та інші.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору