Які перспективи чекають на малу авіацію у Карпатському регіоні?

Print Friendly, PDF & Email

У селі Яноші на Берегівщині любителів малої авіації, експертів та представників влади зібрав круглий стіл «Карпатська мала авіація» для пілотних громад у прикордонних областях Карпатського регіону».

У ході зустрічі було презентовано перспективи малої авіації у Карпатському регіоні, кращі практики та можливості для регіональних аеропортів на макрорегіональному рівні. 

Про успішні проекти у своїх країнах розповіли партнери України з Румунії, Угорщини та Словаччини. Вони розглядають кілька напрямків стратегічного розвитку малої авіації. Один із них – закупівля технічного забезпечення для обслуговування літаків для комунального підприємства облради «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

У той час, коли поїздка на авто між містами через кордони може сягати 5-6 годин, польоти на літаках малої авіації можуть стати хорошим рішенням зекономити час та нерви на кордоні. Для заправки таких літаків може використовувати не тільки авіаційне, але й автомобільне пальне.

Присутній на круглому столі виконувач повноважень голови Закарпатської облради Андрій Шекета привітав учасників на Закарпатті, оскільки попередні зустрічі у рамках цієї програми відбувалися у Румунії, Словаччині та Угорщині.

«Незважаючи на війну в Україні і завдячуючи нашим ЗСУ, ми маємо можливість говорити про мирну авіацію. Хотілося б щоб уже на фаховому рівні до програми долучалися експерти та територіальні громади, які бачать у себе розвиток малої авіації, з конкретними пропозиціями і проектами, отримавши перед тим методичну підтримку від проекту щодо технічних умов облаштування злітних смуг та організації всього процесу загалом. Бачу, що є зацікавленість громад у цій темі, тому чекаємо на безпосередню реалізацію проєкту», — прокоментував подію Андрій Шекета.

У обговоренні перспектив малої авіації взяли участь Міхай Патраску, директор Міжнародного аеропорту Сату Маре, експерти, представники Агенства регіонального розвитку «Закарпаття», громадських організацій, дотичних до теми та представники територіальних громад, які мають намір брати участь у розвитку малої авіації на Закарпатті. 

Пресслужба Закарпатської обласної ради