Які перспективи чекають на Обласний будинок дитини?

У зв’язку з нововведеннями в українському законодавстві, з 2024 року держава планує скасувати субвенцію на підтримку дитячих будинків. Зокрема, до 28 лютого 2023 року Кабмін постановою №78 від 31 січня поточного року пропонує затвердити план заходів із повернення дітей, які перебувають у будинках дитини, до родин або влаштування їх до сімейних форм виховання.

Відтак, сьогодні у Закарпатській обласній раді обговорили, яким чином надалі функціонуватиме комунальний заклад облради Обласний будинок дитини.

На сьогодні у закладі виховують і реабілітують 82 дітей. На 141 посаді тут, за фактом на частинах ставки працює 172 працівників. Згідно з Постановою Кабміну, про яку йдеться, з 2024 року Будинок дитини втрачає субвенцію у сумі 17 мільйонів. Решту коштів автори документу пропонують залучати за рахунок засновників закладів та інших не заборонених законом джерел доходів.

У ході зустрічі голова облради Володимир Чубірко доручив директору закладу Володимиру Бейрешу розробити план оптимізації закладу та його фінансування. Ішлося про те, що додаткові кошти можна залучити, законтрактувавши заклад на стаціонарну реабілітацію. Однак, для цього потрібно вкласти кошти у встановлення ліфта та ремонт окремих приміщень. Пропонується також запровадити надання окремих платних послуг.

Присутнім на зустрічі представникам Департаментів Охорони здоров’я та Соціального захисту населення Закарпатської ОВА запропоновано написати листа до відповідних міністерств із проханням відтермінувати запровадження згаданих змін щонайменше на рік.

У обговоренні також взяли участь заступник голови Закарпатської ОВА, депутат облради Петро Добромільський, заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук, керуюча справами облради Мирослава Ливч, голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС Ольга Олексик та начальник служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлана Якімеліна.

Підписуйтеся на наші новини у Facebook: https://www.facebook.com/zakrada.gov.ua/
та читайте більше новин на нашому Telegram: https://t.me/PressZakrada